Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ukradli wartościowy sprzęt do diagnostyki pojazdów

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 11 stycznia 2017, 15:33
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli urządzenie diagnostyczne wraz z oprogramowaniem, tester akumulatorów oraz felgi samochodowe o łącznej wartości ponad 32 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu przyjęli zgłoszenie o kradzieży urządzenia diagnostycznego wraz z oprogramowaniem, testera akumulatorów oraz felg z jednego z salonów samochodowych w mieście. Pokrzywdzony swoje straty oszacował na ponad 32 tysiące złotych. Do pracy przystąpili policjanci sekcji dochodzeniowo-śledczej, analizując zabezpieczony monitoring, ślady kryminalistyczne i przesłuchując świadków. To pozwoliło szybko wyjaśnić okoliczności kradzieży specjalistycznego sprzętu oraz ustalić i zatrzymać dwóch sprawców przestępstwa. Okazali się nimi 20 i 36-letni mężczyźni. Przyznali się do winy. W jednym z warsztatów samochodowych podczas przeszukania ujawniono skradzione mienie, które w całości wróciło do prawowitego właściciela.

Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży, za co kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~benkmen 11-01-2017 20:35
Hmmm...A konfesjonał odpuścili ??? ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group