Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4216
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ulgi dla zaszczepionych

Poniedziałek, 17 maja 2021, 12:37
Aktualizacja: 13:09
Autor: JAZ
Wałbrzych: Ulgi dla zaszczepionych
Fot. organizatorzy
Zaszczep się i zgarniaj bonusy! Z takim hasłem wyszedł do mieszkańców Roman Szełemej, dając tym samym sygnał, że warto się szczepić. Wałbrzych będzie więc pierwszym miastem w Polsce, gdzie za szczepienia będą przyznawane benefity. Jakie?

Na wszystkich mieszkańców Wałbrzycha, którzy zaszczepili się przynajmniej pierwszą dawką przeciwko COVID-19 czekają specjalne bonusy! Za bilety do miejskich instytucji osoby zaszczepione zapłacą aż 50% taniej. Tym sposobem za zwiedzanie Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki zapłacimy 15 zł, a godzina na siłowni w Aqua Zdrój - będzie kosztowała jedynie 7 zł. Akcja ma na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Wałbrzycha do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.
- Tylko dzięki szczepieniom możemy wrócić do normalności sprzed pandemii - apeluje prezydent Roman Szełemej. - Oczekując na decyzję wojewody w sprawie naszej uchwały, chcemy wyjść naprzeciw mieszkańcom i zachęcić ich do skorzystania z możliwości szczepienia. W zamian każdy kto przyjął choćby jedną dawkę szczepienia i jest mieszkańcem Wałbrzycha, już od jutra otrzyma 50-procentową zniżkę na wejście na basen, do teatru lalki, muzeum, Zamku Książ czy Starej Kopalni – mówi prezydent Roman Szełemej.

Ogłoszony przez prezydenta pakiet zachęt do szczepień obowiązywać będzie we wszystkich miejskich instytucjach kultury, sportu i rekreacji. Jak skorzystać ze zniżki?
- Przy zakupie biletu wystarczy mieć ze sobą zaświadczenie o szczepieniu oraz dokument potwierdzający fakt zameldowania w Wałbrzychu – tłumaczy Roman Szełemej.

W praktyce zniżka 50-procentowa może okazać się dużym walorem dla osób chętnie i często korzystających z miejskich atrakcji. Ceny biletów wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Przykładowo wstęp do Zamku Książ to wydatek 30 złotych. Po szczepieniu będzie to już 15 złotych. Tańsze będą także ceny na wydarzenia kulturalne i stałe zajęcia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Promocja obowiązywać ma od 18 maja do końca czerwca bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

29
41%
Cieszy
15
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
3%
Smuci
20
28%
Złości
5
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group