Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3310
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uratowali 94–letnią wałbrzyszankę

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 lutego 2018, 14:58
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj przed południem policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o rozszczelnieniu instalacji grzewczej w jednym z mieszkań przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii. Mundurowi weszli siłowo do lokalu i wyprowadzili z niego schorowaną, 94–letnią kobietę.

6 lutego około godziny 11:30 policjanci prewencji otrzymali informację o włączeniu się w mieszkaniu znajdującym się w dzielnicy Podgórze czujnika tlenku węgla. W lokalu miała przebywać chora i mająca problemy z poruszaniem się 94-letnia kobieta.

Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Dojeżdżając zauważyli stojącą w oknie i nawołującą pomocy starszą osobę. Z okna lokalu wydobywał się dym. W związku z powyższym policjanci rozpoczęli akcję ratowniczą. Przed samymi drzwiami do mieszkania czuć było spaleniznę i słychać alarm dźwiękowy. W związku z powyższym w celu ratowania życia i zdrowia kobiety policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do środka.

Okazało się, że usytuowany w kuchni piec centralnego ogrzewania osiągnął temperaturę 120 stopni Celsjusza. Z uwagi na zagrożenie rozszczelnienia się instalacji grzewczej oraz drażniące i duszące powietrze wewnątrz lokalu, policjanci wyprowadzili starszą panią na zewnątrz i na miejsce wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Następnie przystąpili do wygaszenia pieca. Przybyły na miejsce dowódca Państwowej Straży Pożarnej oświadczył, że dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do wybuchu, a tym samym do tragedii.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że to syn opiekujący się 94-letnią kobietą rozpalił w piecu, a następnie wyszedł z mieszkania. Przykład ten pokazuje, że należy być ostrożnym w każdym przypadku. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Tym razem dzięki szybkiemu działaniu wałbrzyskich policjantów całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Tor 7-02-2018 20:32
Przykład pokazowy jak policjanci zamiast najpierw wezwać straż wyłamują drzwi frustacja
~- 7-02-2018 21:32
Brawo!
~r... 8-02-2018 0:51
Brawo dla Mundurowych :)
~Bart 8-02-2018 9:08
Bzdura! Jak zwykle sieja policyjna propagande! Panie redaktorze zrob wywiad z osobami, ktorzy jako pierwsi wszczeli alarm i uratowali lokatorke.
~Bulwers 8-02-2018 12:42
Postawic Policjantom zarzuty!!! Pewnie poswiadczyli nieprawde w dokumentach i potem rzecznik je przeczytal i umiescil na stronie!
~Kris 8-02-2018 15:42
Tak polać hejterom! Za uratowanie życia więzienie dla policjantów. Weźcie Wy się kopnijcie w te swoje głowy a wałbrzyszek niech wprowadzi pisanie komentarzy po zalogowaniu, bo aż wstyd że dopuszczacie do szkalowania funkcjonariuszy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group