• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:14
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2432
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W mikołajkowy weekend emigrujemy do Teatru

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 3 grudnia 2015, 6:45
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zapraszamy w weekend do wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego.

EMIGRANCI Sławomir Mrożek - Wałbrzyska Scena Inicjatyw Aktorskich

„Emigranci” Sławomira Mrożka to spotkanie dwóch postaw Polaków na emigracji: Sfrustrowany rzeczywistością i megalomański inteligent oraz „typowy” i oszczędzający na wszystkim chłoporobotnik mieszkają razem w suterenie. W nieokreślonym czasowo i geograficznie miejscu, toczą pełen napięcia dialog, którego trzecim bohaterem staje się język. Jak zabrzmi dzisiaj, w nowej rzeczywistości historyczno-politycznej, słynne dzieło autora, który emigrantem był najpierw z konieczności, a później z wyboru? Przed jakimi granicami stoją bohaterowie w świecie „otwartych granic”? Sprawdzą to dwaj młodzi aktorzy – emigranci z inicjatywą.

4, 5 grudnia / godz. 19.00 / Scena Kameralna
6 grudnia / godz. 18.00 / Scena Kameralna

MY. Młodzieżowa premiera! w ramach „Teatralnej [de]KONSTRUKCJI VII plus”

inspiracje: Renѐ Goscinny, Jean-Jacques Sempѐ, Odyseja Second Life W. Wojciechowski
scenariusz, scenografia, opieka reżyserska: Łukasz Duda
występują: Ada Tim, Barbara Miziołek, Gosia Lempart, Iga Domowicz, Jagoda Jasińska, Weronika Frąckowiak, Weronika Zawada, Wiktoria Bartosiak, Sara Woźniak, Łukasz Sobczyk, Michał Siniawski, Piotr Kędzierski

Program edukacyjny „Teatralna [de]KONSTRUKCJA VII plus” realizowany przez wałbrzyski Teatr Dramatyczny we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu, wieńczy prezentacja spektaklu uczniowskiego „MY.”, który powstał w oparciu o dekonstrukcję „Męczenników” w reż. Anny Augustynowicz. Reżyserem spektaklu przygotowanego przez uczniów, jest twórca i kurator z Jeleniej Góry – Łukasz Duda. Uczniowie opowiedzą o tym, co dla nich ważne i z czym się zderzają – w szkole, społeczeństwie, między sobą.

Rozszerzona nazwa tegorocznej edycji to „plus” dla nauczycieli. Pedagodzy z I LO wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Jakuba Snochowskiego – pedagoga teatru i aktora, poświęconych łamaniu schematów, improwizacji i szukaniu nowych inspiracji w pracy nie tylko teatralnej.

PREMIERA MŁODZIEŻOWA spektaklu „MY.”: 5 grudnia 2015 r. / godz. 16.00 / Duża Scena

Pokazy popremierowe:

6 grudnia 2015 / godz. 16.00 / Duża Scena
7 grudnia 2015 / godz. 11.00 i 13.00
8 grudnia 2015 / godz. 11.00

Rezerwacja miejscówek: Biuro Obsługi Publiczności, tel.74 6488301(03).
Zadanie „Teatralna [de]KONSTRUKCJA VII plus” zostało dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i współfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Wielcy Inni II: DEPRESJE. SZYMBORSKA, RYMKIEWICZ, BIELICKA

Premiera krakowska:
5 grudnia 2015 / na 8. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym BOSKA KOMEDIA

To wielki zaszczyt i jest się czym chwalić – premiera drugiej części stand-up’u teatralnego „Wielcy Inni II: DEPRESJE. SZYMBORSKA, RYMKIEWICZ, BIELICKA” napisanego i wyreżyserowanego przez Jacka Kozłowskiego będzie miała miejsce na największym festiwalu teatralnym w tej części Europy – Boskiej Komedii w Krakowie www.boskakomedia.pl. Tym razem trzy monologi usłyszymy w wykonaniu trójki aktorów – będzie więc potrójnie śmiesznie i potrójnie odważnie!

W „Wielkich Innych II…” wystąpią: Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski
Spektakl zrealizowany został przez Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu www.teatr.walbrzych.pl w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie www.laznianowa.pl.
Premiera krakowska: 5 grudnia 2015, o godz. 21.00.

Premiera wałbrzyska planowana jest na: 8 stycznia 2016, na Scenie Kameralnej.

REZERWACJA BILETÓW:
74 64 88 301-03; http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group