Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3776
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: W poniedziałek karty zostaną rozdane w powiecie

Czwartek, 15 listopada 2018, 9:51
Aktualizacja: Piątek, 16 listopada 2018, 8:05
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: W poniedziałek karty zostaną rozdane w powiecie
Fot. red
W poniedziałek 19 listopada rozstrzygnie się, kto zostanie starostą powiatu wałbrzyskiego i jaka opcja polityczna będzie zarządzać pracami powiatu w najbliższych 5 latach.

Nieco w cieniu wyborów samorządowych w Wałbrzychu odbyły się wybory do rady powiatu wałbrzyskiego.

Przypomnijmy, że tutaj 8 mandatów wywalczył komitet wyborczy popierany przez prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Z tego komitetu do rady weszli: Leonard Górski, Jolanta Woźniak, Jarosław Buzarewicz, Kamil Orpel, Ewa Dorosz, Łukasz Kazek, Bogdan Stochaj, Ramona Bukowska. KWW z Ziemi Wałbrzyskiej uzyskał 6 mandatów. Z tych list do rady weszli: Adam Zdeb, Mirosław Potapowicz, Piotr Pol, Krzysztof Kwiatkowski, Bogusław Uchmanowicz, Stanisław Skrzyniarz. Z list PiS-u mamy 3 radnych - Iwona Frankowska, Marek Masiuk i Sylwestra Wawrzyniak.

Wiemy, że w ostatnich tygodniach prowadzone były bardzo intensywne rozmowy mające zapewnić większość w radzie, bowiem żadna z opcji nie ma większości i tym samym nie jest w stanie głosami swoich radnych przeforsowywać swoich pomysłów. Wydaje się, że języczkiem uwagi stają się radni PiS-u, bowiem ekipie Buzarewicza i Orpla brakuje jednego głosu, by mieć większość, choć nieoficjalnie wiemy, że radni popierani przez Romana Szełemeja prowadzili również rozmowy z radnymi z Ziemi Wałbrzyskiej. Lider KWW z Ziemi wałbrzyskiej - Krzysztof Kwiatkowski - dał się już poznać jako wytrawny gracz polityczny, o czym świadczy umiejętność zarządzania powiatem w poprzedniej kadencji, kiedy koalicja złożona z radnych PSL-u i niezależnych, też miała niewielką przewagę głosów, ale skutecznie realizowała swoje cele. Czy teraz uda mu się przekonać radnych PiS-u do wejścia w koalicję? Czy uda mu się zatrzymać wszystkich radnych z KWW z Ziemi Wałbrzyskiej po swojej stronie? Na te pytania poznamy odpowiedź już w najbliższy poniedziałek.

Twoja reakcja na artykuł?

6
23%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
8%
Złości
16
62%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group