Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2995
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: W sondażach PiS nadal z dużą przewagą nad konkurencją

Sobota, 20 sierpnia 2016, 14:37
Aktualizacja: 14:38
Autor: opr. PAW
Kraj: W sondażach PiS nadal z dużą przewagą nad konkurencją
Fot. red
Najnowszy sondaż TNS Polska niewiele różni się od poprzednich, które zostały zrobione w lipcu czy czerwcu. Nadal z dużą przewagą przewodzi PiS.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-10 sierpnia na 1022 osobach. Co ciekawe, wciąż spora grupa badanych nie wie, na kogo oddałaby swój głos podczas wyborów. Tym razem spośród pytanych, aż 17 procent udzieliło właśnie takiej odpowiedzi.

W badaniach TNS Polska zdecydowanie przewodzi PiS z 36 procentami poparcia. W ostatnich miesiącach poparcie PiS-u pozostaje w granicach 35-40 procent.

Platforma Obywatelska mogłaby obecnie liczyć na poparcie w granicach 18 procent, co też oznacza, że partia ta ustabilizowała swoje poparcie na poziomie 15-20 procent.

Na najniższym stopniu podium jest Kukiz'15 z 9-procentowym poparciem, a więc też niewiele różniącym się od tych z poprzednich miesięcy. Spadek zanotowała Nowoczesna, na którą chce zagłosować 8 procent badanych, a warto przypomnieć, że niektóre badania sondażowe wskazywały niedawno, że Nowoczesna może wkrótce stać się drugą siłą polityczną w naszym kraju. Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć na 5 procent, co i tak jest wynikiem lepszym niż w poprzednich sondażach,w których PSL niejednokrotnie nie mogło pokonać magicznej bariery 5 procent.

Poniżej 5 procent otrzymały takie partie jak: SLD - 3 proc., KORWiN - 3 proc., Twój Ruch - 1 proc., Razem - 0 proc. Wyniki tych wymienionych ugrupowań też niewiele się zmieniają i nie potrafią one znacząco poprawić swych notowań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group