Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy policjanci odzyskali skradzione telefony

Środa, 9 sierpnia 2017, 6:30
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyscy policjanci odzyskali skradzione telefony
Fot. KMP Wałbrzych
Realizując informację własną, wałbrzyscy policjanci odzyskali dwa skradzione telefony komórkowe. Ich łączna wartość wyceniona została na kwotę około 1450 złotych. Oba urządzenia trafiły już do swoich właścicieli.

Do pierwszej kradzieży doszło 29 lipca 2017 roku w jednym z mieszkań przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu. Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na podstawie informacji własnej szybko ustalili, że złodziejem jest jeden z lokatorów. Mężczyzna przekazał telefon swojej mamie, która to znowu zastawiła go lombardzie. Policjanci już 4 sierpnia odzyskali skradziony odbiornik. Za popełnione wykroczenie sprawcy grozi dotkliwa kara finansowa. Osoba, która pomagała w zbyciu telefonu, także zostanie ukarana.

W drugim podobnym przypadku, 41-letni mieszkaniec Wałbrzycha w ciągu dwóch dni, po uprzednim wyłamaniu tzw. „sejferów”, dokonał kradzieży dwóch różnych telefonów komórkowych na terenie jednego z wałbrzyskich sklepów wielkopowierzchniowych. Policjanci z Komisariatu Policji I dzięki szybkiej interwencji odzyskali jeden z nich. Wartość obu wyceniona została na kwotę blisko 1500 złotych. Teraz mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group