Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4330
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyski PiS złożył projekty uchwał dotyczące 100–lecia Niepodległości Polski

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 10:37
Aktualizacja: 14:43
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyski PiS złożył projekty uchwał dotyczące 100–lecia Niepodległości Polski
Fot. red
W 1918 roku, po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji – wolna Polska powróciła na mapę świata. Spełniły się marzenia pokoleń Polaków.

Z tej dziejowej próby nasz naród wyszedł zwycięsko dzięki tym, którzy nie zwątpili w sens walki o suwerenność Polski i pozostali nieugięci. Odzyskanie niepodległości stało się możliwe dzięki ich walce pełnej poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin.

Data 11 listopada zakorzeniła się mocno w narodowej tradycji i dlatego Klub PiS w Radzie Miejskiej w Wałbrzychu złożył dwa projekty uchwał. Pierwszy projekt zakłada, że Rada Miejska Wałbrzycha, w ślad za Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej, składając hołd pokoleniom, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość, ustanowi obecny rok Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Drugi projekt uchwały zakłada, że rondo na wjeździe do Wałbrzycha od strony Świebodzic (u zbiegu ulic Wrocławskiej i Wilczej) otrzyma nazwę 100-lecia Niepodległości Polski.
- W ten sposób pragniemy utrwalić w pamięci wałbrzyszan znaczenie tej daty w historii Polski. Przyjęcie tych uchwał przez Radę Miejską będzie wyrazem pamięci o obrońcach Konstytucji 3 maja, żołnierzach Insurekcji Kościuszkowskiej i kolejnych powstań narodowych, legionistach polskich i wszystkich walczących w I wojnie światowej oraz w latach 1918–1921: obrońcach Lwowa, żołnierzach Powstania Wielkopolskiego i Powstań Śląskich oraz bohaterach wojny polsko-bolszewickiej, którzy obronili młodą niepodległość - mówią przedstawiciele PiS-u.

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group