Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5838
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyszanie na proteście w Warszawie

Sobota, 8 października 2022, 10:37
Aktualizacja: 10:44
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyszanie na proteście w Warszawie
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
W Warszawie odbył się protest samorządowców przeciwko kolejnym decyzjom rządu polskiego. W proteście wzięła udział także liczna delegacja wałbrzyszan.

Petycja samorządowców, którzy wczoraj protestowali w Warszawie zaniesiona została do KPRM

- Nieodpowiedzialna polityka monetarna i gospodarcza rządu oraz 17,2 % inflacja bezpośrednio uderza w mieszkańców małych ojczyzn. Zamiast łagodzić negatywne skutki inflacji, rząd podnosi ceny energii wspólnotom lokalnym. Wspólnie zaprotestowaliśmy przeciwko nieuzasadnionym, gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia - informuje obecny w Warszawie z grupą wałbrzyskich samorządowców Roman Szełemej. ️
- Jesteśmy po to, aby służyć, a nie by się nami wysługiwano. Służyliśmy w czasie pandemii, w kryzysie uchodźczym, będziemy także teraz z naszymi mieszkańcami. Proszę się nami nie wysługiwać. Apelujemy o partnerstwo i poważne traktowanie - mówi Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
- Czy Polska ma być scentralizowanym krajem zarządzanym z wilii na Żoliborzu? Jedno co ten rząd potrafi to nas straszyć. Straszy minister Czarnek, Ziobro, Kaczyński, a teraz Sasin. Od tego cieplej w naszych domach nie będzie. Możecie jednak coś rozpalić. Możecie rozpalić olbrzymi opór obywateli, który was zmiecie z tej sceny politycznej za rok! - dodaje Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu.

Twoja reakcja na artykuł?

27
23%
Cieszy
42
36%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
15
13%
Złości
31
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (93)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group