Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2392
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyszanin nie przyjął Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski

Środa, 25 kwietnia 2012, 15:17
Aktualizacja: 18:07
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyszanin nie przyjął Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Fot. zbzukowski.bloog.pl
Zwrócił się do nas Zbigniew Żukowski, który na swoim blogu napisał tekst, w którym tłumaczy przyczyny odmowy przyjęcia Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Oto, co napisał na swoim blogu Zbigniew Żukowski:

W pierwszej dekadzie kwietnia, w związku z mającą się odbyć sprawą o ustalenie spadku po moim zmarłym ojcu, często dzwoniłem do mojej siostry.

Z niecierpliwością i obawą oczekiwałem, kiedy otrzyma dokumenty związane z moim dla niej Pełnomocnictwem i moim Zrzeczeniem się, mojej części spadku na jej korzyść.

Moje doświadczenie związane z różnymi „zaginięciami" korespondencji na terenie Polski lub jak to zawsze określano w oficjalnych pismach...”poza granicami Polski" - budziło we mnie obawy o los tych dokumentów.

Ostatni tydzień przed wspomnianą sprawą, która odbyła się w dniu 18 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu, dzwoniłem codziennie i nabierałem przeświadczenia, że znów korespondencja gdzieś...”poza granicami Polski".

11 kwietnia na moje pytanie: „Czy doszły dokumenty?", usłyszałem od mojego siostrzeńca, że doszły, ale inne, też urzędowe.

Siostrzeniec przeczytał mi list z Urzędu Wojewody Dolnośląskiego, że w dniu 30 listopada 2009 roku Prezydent Rzeczpospolitej, Lech Kaczyński odznaczył mnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski...

W dalszej części Pismo wyjaśniało, że zostało skierowane do mojej siostry, ponieważ nie jest Urzędowi znany mój adres zamieszkania.

Jednocześnie proszono o kontakt ze mną w celu uzgodnienia sposobu odebrania tego odznaczenia.

W liście znajdował się również email adres, więc napisałem do Urzędu Wojewody Dolnośląskiego wskazując na mój aktualny adres w USA, jednocześnie prosząc o potwierdzenie, że list, jaki otrzymała moja siostra, zamieszkała w Elblągu, był w rzeczy samej skierowany do mnie.

Po dwóch dniach otrzymałem w odpowiedzi email potwierdzający to, co już się dowiedziałem wcześniej od mojego siostrzeńca.

Zadano mi pytanie: w jaki sposób chcę odebrać to odznaczenie, wyjaśniając jednocześnie, że może to również nastąpić za pośrednictwem najbliższej miejscu mego zamieszkania, placówki konsularnej RP.

W odpowiedzi wysłałem Pismo, zadając Urzędowi Wojewody Dolnośląskiego trzy pytania, w nadziei, że otrzymam na nie wyczerpującą odpowiedź.

Mój stosunek do rzeczywistości, w jakiej znajduje się Polska od 1989 roku, byłby oczywiście znany zarówno śp. Lechowi Kaczyńskiemu, jak i obecnym władzom, gdyby czytali moje blogi...

Najbardziej nurtowało mnie to, że jak twierdził Urząd Wojewody Dolnośląskiego, nie znali innego adresu w Polsce, jak adres mojej siostry.

Pomijam tu fakt, że przecież zanim kogoś się odznaczy, to wypada chociażby ustalić, czy ten ktoś żyje, a skoro już wiemy, że żyje i przebywa gdzieś w USA, to od czego są takie instytucje, jak Konsulat?

Wystarczyło sięgnąć do oryginalnych dokumentów okresu mojego skazania, czy w latach dziewięćdziesiątych mojego Uniewinnienia, aby zobaczyć, że wszędzie tam figurował adres mojego ojca, który do 29 grudnia 2011 roku jeszcze żył...

Mogę jedynie spekulować na temat: Dlaczego nie zostałem powiadomiony o fakcie odznaczenia w roku 2009?

Po 10 kwietnia 2010 roku, to już zupełnie inna kwestia i wydaje się być zasadnym twierdzenie, że wykonanie decyzji nieżyjącego już Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, było „bardzo uciążliwe i przykre" dla strażnika żyrandola w Pałacu Namiestnikowskim.

Mój osobisty los byłego więźnia politycznego i dwukrotnego wygnańca, to temat na zupełnie inną publikację i choć czuję się głęboko uhonorowany, to odznaczenia nie mogę przyjąć, zwłaszcza od takich władz.

Jedyne, co sobie mogę życzyć, gdy już odejdę z tego ziemskiego padołu, zawarłem w poniższym wierszu...


A jeśli,

tak się kiedyś zdarzy

że wrócę,

na Ojczyzny łono

W ozdobnej urnie,

jako prochy

Niechaj w tej Ziemi Ukochanej,

spocznę...

- na wieki wieków, Amen.

Poniżej cytuję w całości moją odpowiedź, jaką wysłałem emailem do Urzędu Wojewody Dolnośląskiego...

Szanowni Państwo:

Dziękuję za kolejny email i odpowiedzi na dwa - z trzech postawionych przeze mnie - pytań.

Żałuję, że nie potraficie Państwo odpowiedzieć na moje pytanie: dlaczego o odznaczeniu przyznanym mi w listopadzie 2009 roku, dowiedziałem się dopiero kilkanaście dni temu?

Odnoszę się z szacunkiem do faktu, że śp. Lech Kaczyński, Prezydent R.P. (jak piszecie), osobiście wnioskował i odznaczył mnie w dniu 30 listopada 2009 roku, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (nr. 434 - 2009).

Problemu dla mnie nie stanowi sposób odebrania w/w odznaczenia (wspominacie Państwo we wcześniejszym emailu, że może to nastąpić za pośrednictwem najbliższej placówki konsularnej R.P.)

Problem jednak istnieje i jest wręcz pryncypialny...

Po roku 1989, nie nastąpiło - aż do chwili obecnej - prawdziwe Odrodzenie Polski.

Zamiast tego, doszło do prawie całkowitej likwidacji ostatnich atrybutów, które pozwalałyby w przyszłości, na rzeczywistą Restytucję Polski.

Zbliżamy się do takiego etapu naszej rzeczywistości, kiedy Odrodzenie Polski jako Państwa Narodowego, będzie już tylko możliwe za sprawą czynu zbrojnego.

Obecne „elity" władzy - jak żadne z dotychczasowych - przyczyniają się do zupełnej likwidacji naszej, narodowej Wspólnoty.

Niszczona jest narodowa tożsamość, której fundamentem jest prawda historyczna.

Zamysłem tych „elit" jest zniszczenie więzi narodowych, religijnych i rodzinnych.

Wobec takiego stanu rzeczy, odmawiam przyjęcia w/w odznaczenia, ponieważ można je przyjąć jedynie od władz Odrodzonej Polski lub o taką Restytucję Polski walczących.

Niechaj Opatrzność ma w swej opiece Wspólnotę Narodową Polski.

- Tampa, Floryda, 23 kwietnia 2012 rok

Zbigniew Żukowski

Źródło: zbzukowski.bloog.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group