Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2738
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyszanka oskarżona o usiłowanie zabójstwa swojego konkubenta

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 14 października 2015, 11:20
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2015, 7:17
Autor: red
Fot. red
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 40–letniej mieszkance wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze, oskarżając ją o usiłowanie zabójstwa swojego konkubenta i spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w nocy z 11 na 12 sierpnia 2015 roku, Angelika D. przebywała ze swoim 56-letnim partnerem w mieszkaniu, gdzie razem pili alkohol. Pomiędzy parą doszło do sprzeczki, w trakcie której oskarżona zaatakowała nożem mężczyznę i zadała pokrzywdzonemu kilka uderzeń w brzuch i klatkę piersiową. Mężczyzna zdołał telefonicznie wezwać pogotowie ratunkowe.

W wyniku zadanych ciosów pokrzywdzony doznał ciężkiego uszkodzenia ciała, skutkiem którego był ciężki wstrząs krwotoczny powodujący realne zagrożenie życia.

Tej samej nocy Policja zatrzymała oskarżoną w miejscu zamieszkania. Była ona pijana. Z uzyskanej opinii biegłych psychiatrów wynika, że w chwili czynu kobieta była w pełni poczytalna.

13 sierpnia Sąd, na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu, zastosował wobec Angeliki D. tymczasowe aresztowanie na okres miesiąca, przedłużone następnie do 8 października.

Oskarżona częściowo przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu. Wyjaśniła jednak, że nie zamierzała zabić swojego konkubenta, a obrażenia u pokrzywdzonego powstały przypadkowo.

Oskarżonej za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group