Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Warszawiak pozbył się prawa jazdy

Wtorek, 30 stycznia 2024, 9:27
Autor: red
Wałbrzych: Warszawiak pozbył się prawa jazdy
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj na porannej zmianie funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które jechały ze znaczną prędkością. Dwie z nich pożegnały się ze swoim prawem jazdy, gdyż o ponad 50 km/h przekroczyły ją na obszarze zabudowanym.

Najpierw - około godziny 9:30 - poruszający się radiowozem nieoznakowanym policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego, który przejechał samochodem osobowym przez skrzyżowanie na ul. Kolejowej w centrum miasta, przekraczając dopuszczalną prędkość o 54 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci odebrali ostatecznie mieszkańcowi Warszawy prawo jazdy za pokwitowaniem i teraz na trzy najbliższe miesiące będzie on musiał zrobić sobie przerwę od kierowania pojazdami.

Dwie godziny później ten sam patrol „drogówki” zarejestrował przy użyciu wideorejestratora wykroczenie popełnione przez 37-letniego kierującego samochodem osobowym, który również na obszarze zabudowanym na ul. Uczniowskiej na Szczawienku jechał z prędkością 127 km/h, czyli o 57 km/h więcej, niż dopuszczalna prędkość na tym odcinku drogi. Mundurowi, poza mandatem karnym w kwocie 1,5 tys. zł i 13 punktami karnymi, również zatrzymali wałbrzyszaninowi prawo jazdy. Tym samym teraz przez dłuższy czas nie będzie on mógł kierować pojazdami.

Trzecia kontrola miała miejsce jeszcze przed godziną 12:00. Ci sami mundurowi zauważyli, że kierujący kolejnym samochodem osobowym porusza się pojazdem ze znaczną prędkością Europejką. Mundurowi wykonali pomiar, który wykazał, że i w tym przypadku 29-letni wałbrzyszanin przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. W tym przypadku czynności zakończyły się wysokim mandatem karnym w kwocie 1,5 tys. złotych i 13 punktami karnymi. Kierujący nie utracił jednak prawa jazdy, gdyż jechał poza obszarem zabudowanym.

Twoja reakcja na artykuł?

15
52%
Cieszy
3
10%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
17%
Złości
5
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group