Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 1934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Według sądu wszystko było w porządku

Wiadomości: Świdnica/Wałbrzych
Środa, 20 kwietnia 2011, 19:08
Aktualizacja: Piątek, 22 kwietnia 2011, 17:45
Autor: Sven
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Po trzech godzinach posiedzenia, Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił protest wyborczy Mirosława Lubińskiego. Co więcej, sąd nie zgodził się na filmowanie, nagrywanie czy fotografowanie posiedzenia.

Posiedzenie świdnickiego sady rozpoczęło się punktualnie w niewielkiej sali, w której z trudem zmieściła się zainteresowana publiczność. Sąd wyprosił na korytarz fotoreporterów i kamerzystów, którzy chcieli utrwalić przebieg tego wydarzenia. Sąd nie podał powodu takiej decyzji, bo nie musiał. Spowodowało to kilkuminutową utarczkę słowną miedzy sądem a dziennikarzami, którzy w końcu wynieśli wszystkie urządzenia. Do sprawy nie wniosła niczego nowego rozmowa z rzecznikiem Tomaszem Białkiem, który tylko potwierdził, że sąd tłumaczyć się nie musi.

Zanim doszło do przesłuchania świadków, obejrzeliśmy kilka audycji, nagranych przez dwie wałbrzyskie telewizje. Uczestnicy korupcyjnego procederu opowiadali o kulisach sprawy, sposobach nakłaniania do głosowania na określone osoby, pieniądzach, które wypłacali i otrzymali.

Spośród ośmiorga świadków, powołanych przez wnioskodawców przesłuchanych zostało sześcioro, dwoje nie stawiło się w sądzie. Najistotniejsze i najwięcej wnoszące do sprawy było zeznanie Roberta S., który obszernie i ze szczegółami opowiedział o kupowaniu głosów, podawał konkretne kwoty, miejsca spotkań i nazwiska swoich mocodawców z Platformy Obywatelskiej. Zeznania pozostałych świadków potwierdzały słowa Roberta S.

Momentami mieliśmy wrażenie, że sąd jest tego dnia rozkojarzony, zadając pytania o rzeczy, które właśnie świadkowie omówili. Być może chodziło o to, że ilekroć otwierały się drzwi, kilkunastu kamerzystów i fotoreporterów próbowało uwiecznić wydarzenia toczące się w sali. Pojawiła się policja sądowa, aby pilnować komfortu pracy sędziów. Ponadto dyskusyjna wydaje się forma protokołowania zeznań świadków w trakcie ich wypowiedzi poprzez przerywanie toku myślowego i wypowiadanych zdań. Zwykle spotykaliśmy się z zapisywaniem całych wątków, np. po uzyskaniu odpowiedzi na konkretne pytanie następowało jej zaprotokołowanie.

Dowodem dołączonym przez wnioskodawców i dopuszczonym przez sąd był fragment programu telewizyjnego pt. „Czarno na białym”, w którym prowadząca wałbrzyską sprawę prokurator Ewa Ścieżyńska stwierdziła, że w Wałbrzychu kupowano glosy na dużą skalę i na obecnym etapie śledztwa można mówić o kilkuset głosach (program nadano w pierwszym tygodniu kwietnia).

Po wysłuchaniu świadków nastąpiły wystąpienia końcowe stron. Reprezentujący Mirosława Lubińskiego mecenas Jacek Ludziak poparł w całości wniesiony protest wyborczy. Wniósł o orzeczenie nieważności drugiej tury wyborów, stwierdzenie wygaśnięcia mandatu prezydenta Kruczkowskiego i przeprowadzenie ponownych wyborów prezydenta.

Reprezentująca Piotra Kruczkowskiego mecenas Krystyna Latos, którą w czasie słuchania świadków interesowało głównie to, czy dostali oni wynagrodzenie za występ w telewizji, wniosła o odrzucenie protestu twierdząc, że z zeznań świadków nie wynika, jakoby nieprawidłowości podczas drugiej tury wałbrzyskich wyborów miały istotny wpływ na ich wynik.

Po półgodzinnej naradzie, sąd oddalił protest Mirosława Lubińskiego. Zbulwersowana taką decyzją publiczność zaczęła opuszczać salę czyniąc tumult, co nie przeszkadzało przewodniczącej składu sędziowskiego Małgorzacie Wurm-Klag w czytaniu uzasadnienia. Sąd stwierdził, że w nie ma dowodów na to, by w czasie drugiej tury doszło do licznych czynów określonych w punktach 3 i 4 art. 248 Kodeksu karnego (Kto w związku z wyborami do Sejmu, do Senatu, wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyborami organów samorządu terytorialnego lub referendum:
3) niszczy, uszkadza, ukrywa, przerabia lub podrabia protokoły lub inne dokumenty wyborcze albo referendalne,
4) dopuszcza się nadużycia lub dopuszcza do nadużycia przy przyjmowaniu lub obliczaniu głosów).
Zdaniem sądu również skala korupcji była znikoma i nie mogła mieć wpływu na wynik drugiej tury wyborów, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę niewielką różnicę między kandydatami (325 głosów).

Po wyjściu z sali Mirosław Lubiński nie krył rozczarowania decyzją sądu:
- To, co zostało zawarte w uzasadnieniu nijak się ma do wydarzeń na sali sadowej. Padały inne liczby i inne rzeczy zostały powiedziane. Wyrok sądu muszę przyjąć, ale po dokładnym zapoznaniu się z uzasadnieniem, zastanowię się nad złożeniem odwołania do sądu apelacyjnego. Uzasadnienie powstało błyskawicznie, można mieć wrażenie, że sąd przygotował się do niego wcześniej. Dziwi też fakt, że nie było możliwości nagrywania przebiegu posiedzenia sądu. Taka sprawa powinna się toczyć przy otwartej kurtynie, ponieważ jest ważna dla losów polskiej demokracji. Zastanawiające jest także to, że zbagatelizowany został największy w Polsce odsetek głosów nieważnych w drugiej turze wyborów – wyrażał swoje wątpliwości Mirosław Lubiński.

Przypomnijmy, że w pierwszej turze głosów nieważnych było 2,06 %, natomiast w drugiej turze, gdy głosowanie było o wiele łatwiejsze, aż 2,36 %.

Według Lubińskiego największym przegranym w tej sprawie jest Wałbrzych, a cień tej korupcyjnej afery będzie się kładł cieniem na rządy Piotra Kruczkowskiego, który tak naprawdę nie ma mandatu społecznego na sprawowanie władzy w mieście.

W zupełnie innym nastroju był prezydent Kruczkowski: - Cieszę się. Od początku mówiłem, że jestem zainteresowany, aby te sprawy wreszcie zostały zakończone. Ja i radni zostaliśmy wybrani, aby załatwiać konkretne sprawy wałbrzyszan. Wczoraj byłem w Warszawie i rozmawiałem z ministrem Zdrojewskim o „Starej Kopalni”. W czasie, gdy trwała rozprawa w Świdnicy, byłem na rozmowach z inwestorami w „strefie”, bo wałbrzyszan interesuje, ile powstanie miejsc pracy, a jutro będę rozmawiać o wałbrzyskiej obwodnicy. To są konkretne problemy, którymi w końcu powinniśmy się zająć. Apeluję! Dość tej medialnej nagonki, dość rozpamiętywania faktów, które tak naprawdę mają niewielkie znaczenie – zakończył Kruczkowski.

28 kwietnia kolejny akt dramatu wałbrzyskiej demokracji. Sąd Okręgowy w Świdnicy ponownie rozpatrzy protest Patryka Wilda.

***
Zobacz także:

* PIERWSZE WIADOMOŚCI Z SALI ROZPRAW oraz VIDEO: mówią Mirosław Lubiński i Longin Rosiak,
* WIĘCEJ ZDJĘĆ Z KORYTARZA ŚWIDNICKIEGO SĄDU.

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~benkmen 20-04-2011 20:27
Hmm..To Piotr Wielki załatwiał pewnie miejsca pracy dla zwalnianych ratuszowców, a tu po kątach jacyś malkontenci cichaczem narzekają..A co tam jakiś sąd.
~Oskar 20-04-2011 20:31
Tylko referendum na sądy w tym kraju raczej liczyć nie można.
~~~~~~ 20-04-2011 20:52
Cezar grał w gałe z Ludwiczukiem vel stara grypsera.Strzelali sobie karne ale BYŁO ŚMIECHU,że Hej.
~ona77 20-04-2011 20:59
a najdziwniejsze że media ogólnopolskie nic kompletnie nic o tym nie wspomniały .. ciekawe prawda,że jak afera tyczy się PO to cicho sza????
~wałbrzyszanin 20-04-2011 21:03
Zakaz nagrywania orzeczenia sadowego, w jawnym procesie be informacji o charakterze poufnym było złamaniem podstawowych praw konstytucyjnych i obywatelskich. Sąd wydając zakaz działał bezprawnie , złamał konstytucyjne prawa obywateli. Jest to podstawa odo odwołania od wyroku gdyż podczas jego wydawania Sąd w istotny sposób naruszył obowiązujace prawo.
~rysiopysio 20-04-2011 21:04
przegięcie i co mozna w takiej sytuacji zrobić?
~Banita 20-04-2011 21:40
To co zrobił sad w sprawie mediów to Białoruś tego nie można tak zostawić ...
~custome1 do ona77 20-04-2011 21:52
codziennie czytam informacje na wałbrzyszku. Często wypowiadasz się w różnych kwestiach. Muszę przyznać, że w większości wątków, zgadzam sie z Tobą. Podobnie jak z "hmm". Mogę zaproponować spotkanie? omówienie kilku spraw? proszę o odpowiedź na walbrzyszanin@gmail.com
~Janusz 1965 rok, 20-04-2011 23:08
Co wy biedacy dyskutujecie Sąd to nie Jarmark że wszyscy chcą wejść i oco targować się,jak nie wasza sprawa
~kuba 20-04-2011 23:53
I to ma być państwo prawa ,trzeba zacząć się bać albo pakować!
~ 21-04-2011 6:37
Oj Lubinski jakim jestes lekarzem /mam namysli badania okresowe/ taki twoj wniosek.Myslalem ze to Rosiakowie toba tylko manipuluja,ale ty nie lepszy.Teraz kolej na Zibrowa,moze wniesie wniosek do sadu ,ze nie wszyscy w dniu wyborow byli na mszy i trzeba powtorzyc wybory. Zalosne to jest.
~Mohito 21-04-2011 7:31
Jaki akt dramatu Wałbrzyskiej demokracji ? To się nazywa rzetelność dziennikarska ? To dzięki Wam pseudo dziennikarzom wałbrzyskim robiącym tanią sensację tak pięknie postrzegany jest Wałbrzych . Gratuluję i dziękuję .Biedny WWS został oszukany przez Sąd .A może lekarz Lubiński napisze teraz apelacje do Strasburga ? Albo manager Zibrow ? Pewnie we Wrocławiu też sądy są skorumpowane :) Lubiński + Rosiak < 0
~ona77 21-04-2011 7:53
Witam - wracając do wczorajszego tematu - nie mogę uwierzyć,że mimo tak twardych dowodów sąd w Świdnicy uznał ważność wyborów. Skoro osoby zeznały,że kupowały głosy wyborców na rzecz partii PO to jak można uznać ważność wyborów,przecież nawet dla laika bez wykształcenia prawniczego jest oczywiste,że takie wybory są "gówno warte" bo nieuczciwe.Czyżby w Polskich sądach wyrokowali debile i matoły??? Czy może ludzie z ramienia partii PO są ponad prawem????
~ona77 21-04-2011 8:11
........ Jeden ze świadków, 38-letni Robert S. zeznał, że brał udział w procederze kupowania głosów w I i II turze wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Tłumaczył, że zaproponowano mu kupowanie głosów na rzecz kandydatów komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej i na samego Piotra Kruczkowskiego, obecnego prezydenta miasta. Jak mówił, oprócz pieniędzy otrzymanych za kupowanie głosów obiecano mu również po wyborach załatwienie pracy........ W sumie prokuratura postawiła zarzuty 11 osobom. Dziewięć jest podejrzanych o wręczenie pieniędzy osobom uprawnionym do głosowania, aby skłonić je do oddania głosu na określonych kandydatów. Natomiast dwie podejrzane są o przyjęcie łapówki za głosowanie na określonych kandydatów. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.
~ona77 21-04-2011 8:35
A uzasadnienie orzeczenia wydała sędzia Małgorzata Wurm-Według sędzi postępowanie dowodowe, nie potwierdza, aby skala zjawiska była tak wielka, jak to twierdzili niektórzy świadkowie na sali sądowej. Zdaniem sądu możemy mówić "raczej o znikomej skali, która nie miała wpływu na wynik wyborów". Klag
~ona77 21-04-2011 8:41
Wychodzi na to,że według "prawa sędziny Wurm" jak ukradnę z banku milion złotych to mogę liczyć na pobłażliwość bo przecież milion zł dla dużego banku to "znikoma skala" gotówki hi,hi
~/siwa/ 21-04-2011 8:48
Ty albo nieszczesliwa jestes,albo faceta nie masz.Tak od rana siedzisz i monolog internetowy prowadzisz?:))
~do /siwa/ 21-04-2011 8:51
niestety dla niektórych takie forum to całe zycie,trzeba to uszanowac siwa nie kpisz i to jeszcze przed swietami.pisz dalej ona77,pisz,pisz...
~wesoły 21-04-2011 8:59
czyli wild też nie ma szans na wygraną z tego co czytam
~hmmm 21-04-2011 9:02
Po wyborach to stwierdzilem i widac mialem racje. Biorac pod uwage zastraszanie Sylwi do odwolania zeznan, handel glosami, korupcyjne oferty wycieczek, sadownictwo pseudoniezawisle, chroniace nie domokracji i obywateli tylko prorzadowe i kolesiowskie. Wiec jeszcze raz powtorze: NIECH ZYJE NAM POstKOMUNISTYCZNY stan. Ta koalicja oddaje wszystko co w tym zdaniu jest zawarte. Kiedys sobie obiecalem ze Krukoszenke z tronu strace. Nie udalo sie, mam do siebie zal, ze nie przylozylem sie. Referendum juz nie odpuszcze. Zarzekam sie, ze sam namowie do udzialu w tym referendum od 500 do tysiaca osob. I zrobie to za pomoca argumentow slownych, a nie finansowych jak mialo to w przypadku PO podczas wyborow.
~ona77 21-04-2011 9:14
Ależ komuś przeszkadzam ... i bardzo dobrze od tego jest forum aby pisać swoje opinie i będę to robić nawet i z rana kiedy nie ma mojego faceta :) a jak komuś się nie podoba niech nie czyta ... Straszne prawda,że piszę o wałbrzyskiej rzeczywistości tak tak będę komentować przekupstwo kolesiostwo i nikt ani nic mi nie przeszkodzi nawet "głupawe posty", do potem :):) mam nadzieję,że nie opuści mnie wena twórcza :)
~arkol79 21-04-2011 9:24
Mi nie przeszkadzasz,ale marnujesz wene na zwykłym forum zamiast załozyc bloga ,dac tu linka i wtedy,mozemy podyskutowac w gronie tylko tych co maja cos madrego do powiedzenia yyy pisania.Pzdr serdecznie.
~ 21-04-2011 9:28
po to jest forum,zeby pisac,mnie osobiscie tylko trafia,jak jest pisane nie w temacie-typu-głosuj na górnika i podany link ,a artykuł polityczny albo kulturalny
~Karola 21-04-2011 10:22
Ten niezawistny sąd,okazał się niesprawiedliwy..PO rządzi w Polsce,to z góry nie pozwoli by w wałbrzychu wynikły jakieś nieprawidłowości,to nic,ze kupiono ponad 1000 głosów albo nawet wiecej o ktorych nie wiemy Jakim prawem Kruczkowski jest prezydentem????????? To chore
~olo 21-04-2011 10:31
Pisałem kiedyś na forum trza być chorym na głowę by wierzyć ze w Polsce PO sąd wyda wyrok przeciw komukolwiek z PO . PO ma wszystko to już nie demokracja ale dyktatura . Jesteś działaczem PO możesz kraść oszukiwać spotykać się na cmentarzach i tak będziesz czysty
~hmmm 21-04-2011 10:32
w imie czego? w imie pseuodemokracji narzuconej nam przez PO+SLD i sadownictwo.
~wesoły 21-04-2011 11:12
teraz to ja nic nie rozumiem jak? były kupowane głosy na Kruczkowskiego i jest prezydentem? to jak będę chcial zostać prezydentem to wystarczy że kupię sobie głosy wyborców i nim zostanę i nawet sąd nie będzie miał nic do gadania?
~rena 21-04-2011 11:32
nie wystarczy mówic do rzeczy trzeba mówić do ludzi nie trać czasu na oglądanie się za siebie masz oczy z przodu głowy bo gdy nie potrafi się atakować myśli atakuje się jej autora
~~~~~~ 21-04-2011 14:10
Dzwonić do TVN-u niech przyjadą.
~kjw 21-04-2011 14:41
na forum widzę sami prawnicy. Znawcy prawa z WWS. Zapamiętajcie sobie barany z WWS, że Lubiński i Rosiak nie byli, nie są i nigdy nie będą Prezydentami Wałbrzycha. Won z Zulusami z Palermo. Macie unieważnione wybory. HA.HA.HA.HA.HA.HA.HA
~hmmm 21-04-2011 15:06
zaczniesz sie smiac, kiedy peknie ta cieniutka linia wyrozumialosci i sprawy beda mialy miejsce w W-chu nie tylko wymiar slowny.
~ w porządku 21-04-2011 15:10
Pewnie że wszystko było jak się należy, najbardziej na Podzamczu?!
~do kjw 21-04-2011 15:19
ale ty niem ądry jesteś na pewno pracujesz w jakimś urzędzie
~ona77 21-04-2011 15:28
I nie musiałam długo szukać - dziewczyna z którą chodziłam do klasy a obecnie jest trochę trunkowa ... tak zaczęłam z nią temat kupowania głosów i powiedziała mi,że sama swój głos sprzedała za 30zł chociaż płacili po 20zł ale ona nie dała się "za byle grosz" a działo się to przy szkole podstawowej nr.5 w Wałbrzychu ... Wie również o innych sprzedających swoje głosy - poszukam i pogadam ale tym razem przyszykuję tel i nagram ....
~kjw 21-04-2011 15:33
do hmmm. Jaka linia wyrozumiałości. Jaką macie siłę pokazaliście przy referendum. Kilka zgorzkniałych głupków chciało zrobić skok na stołki, nie udało się to teraz psy ujadają. I oczywiście wszyscy to nowi ludzie, którzy nigdy nie brali diet z magistratu. Jakiś może program wyborczy, a nie ciągłe ujadanie. I poparł ich geniusz Sudetów - Longin Dyktafon.
~kjw 21-04-2011 15:55
jak wyglada kampania wyborcza od zaplecza najlepiej wie Longin Dyktafon i Rysiu Nocnik. I nie mam zamiaru nikomu lizać dupy, lecz już mam dość WWS-u w mediach, o przepraszam "niby" mediach wałbrzyskich, gdzie tylko słyszę zwroty "Panie Longinie" albo "Panie Mirosławie". Kolesiostwo zasrane omamia ciemny lud Wałbrzycha i tyle. Już nie będę wspominał o kandydacie, który chciał być prezydentem, a wie tylko gdzie jest Plac Magistracki- siedziba UM i Prokuratury.
~LOL 21-04-2011 17:49
i oto wlasnie chodzi. Wedlug platfusow nie jest wazne to, ze przyszedl senator w imieniu prezydenta korumpowac przeciwnika politycznego, po cichu, za plecami glownego konkureta. To ni ejest zle. Zle jest to, ze ktos mial smialosc, aby to nagrac i upublicznic. Jak wy to nazywacie u siebie? Wyzsze standardy? Przejrzystosc? PTFUUU
~LOL 21-04-2011 17:50
A ja mam dosc Kruczkowskiego w skrzynkach pocztowych: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9478898, Prezydent_Walbrzycha_pisze_listy_na_Wielkanoc___Nieustajace.html
~kjw 21-04-2011 18:35
osoba która nagrywa drugą osobę bez jej zgody to zwykłe ścierwo, tym bardziej, że nie zrobił tego bezinteresownie , ale po to żeby wygrać wybory. Może Cię zdziwię ale z tego się cieszę , że Nikodem Dyzma polskiej koszykówki i zwykły burak został przy okazji skompromitowany.
~LOL 21-04-2011 18:49
Ktos kto nasyla do korupcji zolnierzyka to zwykle scierwo. Nie tylko Ludwiczuk sie skompromitowal, ale cale PO. Niewiele wiesz o dzialaniach takich ludzi jak Kruczkowski, Skretkowicz, Rzasowski, Glab, Torbus itd itd... A myslisz, ze Kruczkowski wyslal Ludwiczuka bezinteresownie? Czy po to aby wygrac wybory? Nie badz smieszny. Sprobuj bardziej wejsc w struktury tych pseudointeligentow, rozmowa Ludwiczuka z Rosiakiem to nie wyjatek. To sa zwykle pazerne mordy na kase. Milion w rok sie dorobic? z pensji prezydenta? Skad bierze ta kase. Przez 8 lat tak sie dorobil i dziwisz sie ze pluja mu w twarz a on udaje ze wszystko ok. Dostales list do skrzynki z zyczeniami wielkanocnymi od szefa mafii?
~kjw 21-04-2011 19:51
no to głosuj w następnych wyborach na twojego " kryształowego" idola Longina. On robi wszystko bezinteresownie dla dobra ogółu, a inteligencja od niego bije, że aż mnie oślepia. Nawet wysłowić się nie potrafi w telewizji dlatego w tv dami reporterka się go niby pyta, a on odpowiada na wcześniej przygotowane jej pytania. Wolę wszystkich tylko nie tego głupola. Jak on rządził to Wałbrzych nie był Palermo tylko Las Vegas, dopiero Kruczkowski zniszczył to wspaniale rozwijające się miasto, pod patronatem walczącego jak lew o nasze interesy senatora Lubińskiego
~zagadka 21-04-2011 20:03
jest bezwzględny, bezlitosny, myśli tylko o sobie, wykorzysta do cna, umi omamić innych, ma taki dar a w zeszłym roku nagrali go na magnetofony kto to taki?
~LOL 21-04-2011 23:44
Nigdy nie powiedzialem, ze glosowalem na Longina, nawet odradzalem. Nie wiem o co ci chodzi. Za to ok jest Torbus vel 'prawie umiem czytac z kartki'.
~podpowiedź do zagadki 22-04-2011 11:31
Nosi wąsa ten Nikodem
~Oskar 22-04-2011 13:12
Wałbrzyskie Bagno
~ja normalny wałbrzyszanin a nie oszołom! 23-04-2011 7:11
Dyktafon od dawna jest znany ;))) on nie pła cił za mieszkanie bo pieniążki potrzebne mu były na leczenie hahahahah ciekawe jakie ? a porządny człowiek jak nie opłaci czynszu - wiadomo leci na bruk ! już w poprzedniej pracy też miał problemy może by tak dawni znajomi tu się wypowiedzieli co go dobrze znają ;) ja mam wrażenie ,że mamy w Wałbrzychu coś w rodzaju rozpaczy Kaczyńskiego ,że nie on jest prezydentem i tu nasza hołota robi to samo ! ludzie mają dośc tych krzykaczy i kłamców walczących o stołki - ośmieszają się tymi swoimi sądami za które my płacimy !
~Irsa 26-04-2011 10:10
Jedni sprzedawali drudzy kasę brali Jedni wygrali drudzy przegrali ale jak piękne Oni gadają czy coś mądrego w głowie mają? Bo jak piękna gadka w mowie trzeba mieć dobrze poukładane w głowie
~hmmm 26-04-2011 11:26
jeszcze pare slow o platformianym palermo w naszym miescie. Pamietacie otwarcie orika przy szkole na starym zdroju? W tej szkole dyrektorka jest pani R....... Dobra znajoma Krukoszenki. Wiecie jak zostal dyrektorka tej szkoly i dlaczego wlasnie tam powstal orlik? Wnioski wyciagnijcie sami. Otoz w swoim projekcie na dyrektora tej szkoly pani obecna dyrektorka znajoma Pinokia na pierwszej stronie swojej kandydatury popelnila raptem kilkanascie bledow ortograficznych. Taka to prymuska i wzor dla uczniow. Oczywiscie takie male uchybienie nie przeszkodzilo jej na zostanie dyrektorem szkoly. Taka ilosc bledow dyskwalifikuje kazdego, chyba, ze ma papiery na dyslektyka w co watpie. Ale tak dziala nasze Palermo.
~hmmm 26-04-2011 11:32
Matury nie trzeba do bycia prezesem wodociagow (patrz Ewangielu), wiec po co komu znajomosc ortografii do bycia dyrektorem szkoly. O przedszkolu Michalek juz pisalem, jak to pan R..... rzecznik PO remontowal budynek na przyszle przedszkole jeszcze zanim zostal ogloszony przetarg na ta dzialalnosc. Kto wygral przetarg? no oczywiscie ten, ktory mial wygrac. R...... Wałbrzych jest poobsadzany przez mafie na kazdym stanowisku na jakim sie tylko dalo. Obywatele pobudka! Czas sie zainteresowac wlasnym miastem i wyciagnac wnioski, dlaczego jestesmy tak zacofanym miastem. Czas, aby za zarzadzanie wzieli sie profesjonalisci a nie kolesiowie i znajomi bez podstawowych umiejetnosci. Szkoly, spolki, przedszkola, kroporacje taxi i przewoznicy itd itd... wszytsko w jednych rekach. POBUDKA!!!
~hmmm 26-04-2011 11:36
a my jestesmy dla nich tylko dojnymi krowami w drodze do powiekszania swojego posagu. Kruczkowski zarobil 1mln zl w ubieglym roku. pensja prezydenta do 12tys w zaokragleniu. co daje tylko 144tys w roku, skad sie u niego wzielo 850 tys wiecej? Otoz spolki, spoleczki, zarzady i nagrody przyznawane samym sobie lub przez kolegow. Jestesmy dojeni i okradani przez nich legalnie bez zahamowan! Zacznijcie myslec, a nie wierzyc w listy swiateczne prezydenta.
~Ola 12-05-2011 19:55
Tylko Lubiński!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group