Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Wicestarosta nie pozostawił suchej nitki na radnym

Czwartek, 27 sierpnia 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:18
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Wicestarosta nie pozostawił suchej nitki na radnym
Fot. Robert Bajek
Pod koniec wczorajszej sesji rady powiatu wałbrzyskiego wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski odniósł się do aktywności jednego z radnych opozycji, a mianowicie radnego Arkadiusza Muchy.

Jako pierwszy głos zabrał członek Zarządu Mirosław Potapowicz, który zawnioskował do przewodniczącego rady powiatu, by ten podjął kroki, które zmobilizują radnych do uczestnictwa w pełnym wymiarze w sesjach rady powiatu.
- Uważam, że radni, którzy opuszczają sesję przed jej zakończeniem lub przychodzą w trakcie jej trwania, powinni mieć częściowo potrącaną dietę radnego – uważa Potapowicz.

Zaraz po nim głos zabrał wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
- Zdecydowanie przychylam się do tego wniosku. Przykładem jest Arkadiusz Mucha, który opuszcza niemal każdą sesję zanim się ona zakończy – mówi Kwiatkowski. – Radny ponadto nie bierze udziału w żadnych pracach komisji. Już nie pamiętam kiedy Arkadiusz Mucha dotrwał do końca sesji. Rozumiem, że zdarzają się sytuacje, że radny musi wyjść wcześniej lub się spóźni, ale w tym konkretnym przypadku ta sytuacja stale się powtarza. Kiedy radny widzi przedstawicieli mediów, wtedy wykazuje się aktywnością, ale z jego pracy jako radnego nic nie wynika.

Przewodniczący rady Marek Tarnacki zapewnił, że zapozna się z możliwościami prawnymi zastosowania takich kroków i poinformuje radnych o istniejących przepisach.

Kiedy wicestarosta wypowiadał się na temat pracy radnego Muchy, zainteresowanego nie było na sali obrad. Nam w rozmowie telefonicznej powiedział:
- Przykro, że ten atak na mnie nastąpił, kiedy nie było mnie na sali i nie miałem jak się bronić – mówi Arkadiusz Mucha. – W tej kadencji, i w poprzedniej również, rzadko się zdarzało bym opuszczał sesje. Dziś musiałem wyjść wcześniej, bo miałem ważną sprawę rodzinną i zgłaszałem to przewodniczącemu klubu oraz przewodniczącemu rady. To nagonka polityczna na moją osobę. Innym radnym również zdarzają się nieobecności i wyjścia w trakcie sesji, ale nie są oni atakowani przez członków Zarządu.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group