Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wkradł się do rozdzielni

Wtorek, 17 października 2017, 9:44
Aktualizacja: 11:48
Autor: red
Wałbrzych: Wkradł się do rozdzielni
Fot. KMP Wałbrzych
39–letni wałbrzyszanin włamał się do rozdzielni elektrycznej i wykradł jej elementy o wartości 8 tysięcy złotych. Mężczyzna w poprzednim tygodniu został zatrzymany i odpowie teraz przed sądem.

Sprawca 15 września tego roku dostał się na teren jednej z firm znajdującej się przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu, wyłamał zamki w drzwiach rozdzielni elektrycznej, dostał się do jej wnętrza i ukradł 10 metrów przewodów miedzianych oraz szyny rozdzielcze.

Funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zaraz po otrzymaniu informacji o zdarzeniu podjęli czynności operacyjne w celu wykrycia sprawcy. Podejrzanego o kradzież z włamaniem 39-letniego wałbrzyszanina mundurowi zatrzymali w poprzedni czwartek.

Straty w mieniu oszacowane zostały na kwotę około 8 tysięcy złotych na szkodę jednej z wrocławskich firm. W toku wykonanych czynności procesowych policjanci ponadto udowodnili mężczyźnie popełnienie trzech innych przestępstw kradzieży. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzych zastosował w stosunku do sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group