Czwartek, 9 kwietnia
Imieniny: Dobrosławy, Mai
Czytających: 2813
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wsparcie dla małego biznesu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 29 lutego 2020, 6:34
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 8:45
Autor: red
Fot. WSSE "Invest Park"
Program Mały ZUS Plus, udogodnienia dla mikro i małych firm, ulgi podatkowe dostępne w strefie oraz preferencyjne pożyczki dla MŚP były tematami czwartkowego spotkania, które odbyło się w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK”. W wydarzeniu wzięli udział lokalni przedsiębiorcy a gościem honorowym był sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju – Wojciech Murdzek.

W otwierającym spotkanie przemówieniu prezes WSSE dr Piotr Sosiński przywitał uczestników spotkania, po czym przedstawił obecną sytuację gospodarczą w Polsce i zachęcał przedsiębiorców do korzystania z szerokiej gamy ofert biznesowych, jakie ma wałbrzyska strefa ekonomiczna.
W swoim wystąpieniu minister Murdzek podsumował okres ostatnich stu dni rządu a także czas obowiązywania nowych uregulowań prawnych dotyczących powołania i działalności Polskiej Strefy Inwestycji. Podkreślił, że wszystkie działania ustawodawcze ukierunkowane są na rozwój przedsiębiorstw, w tym także mikro, małych i średnich firm.

Wiceprezes WSSE Kamil Zieliński, podkreślił, że przedsiębiorcy działający w Wałbrzychu i najbliższym jego sąsiedztwie mogą korzystać z preferencyjnych warunków funkcjonowania w ramach wałbrzyskiej strefy i zapewnił o gotowości WSSE do udzielenia pomocy i wsparcia przedsiębiorstwom pragnącym rozpocząć lub rozwijać działalność gospodarczą w ramach strefy.

Ostatnią prelekcję przedstawiła dyrektor wałbrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Beaty Dyko, która mówiła o programie „Małym ZUS Plus” - zasadach funkcjonowania i korzyściach finansowych płynących dla przedsiębiorców, szczególnie w początkowej fazie działalności firmy.

Spotkanie informacyjne poprzedził briefing prasowy z udziałem ministra Wojciecha Murdzka, dyrektor wałbrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Beaty Dyko oraz zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK".

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
0
0%
Dziwi
4
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bolo 29-02-2020 10:12
Mały ZUS plus bzdura.Niby mniej A potem płacz.
~olo 29-02-2020 13:15
To jest absurd , państwo ludzi na każdym kroku z pieniędzy ,,okrada ,, a następnie padają takie tematy że chce pomóc , a wystarczy na jednoosobową DG znieść o 50% podatki i nie trzeba pomocy
~księgowy 29-02-2020 19:05
do: ~olo (13:15)
A z czego by żyła banda urzędniczych pasożytów gdyby odebrać im zajęcie polegające na udawaniu pracy? Powyzdychali by jak muchy, bo są za głupi i leniwi aby pracować z pożytkiem dla innych na wolnym rynku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group