Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 8372
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wszędzie drożyzna...

Piątek, 7 stycznia 2022, 16:29
Autor: PAW
Wałbrzych: Wszędzie drożyzna...
Fot. organizatorzy
Dziś podczas konferencji prasowej parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej przedstawili swoje zdanie na temat wysokiej inflacji i wciąż rosnących cen. Ich zdaniem, to tylko i wyłącznie wina złej polityki Mateusza Morawieckiego i jego ekipy.
- Na konferencji prasowej w Wałbrzychu wspólnie z posłanką Izabelą Katarzyną Mrzygłocką i senator Agnieszką Kołacz-Leszczyńską mówimy o drogim gazie, który uderzył w instytucje publiczne i firmy oraz chaosie "polskiego ładu" obniżającym realne wypłaty na początku stycznia. Fatalny rząd wszystko psuje - mówi poseł Tomasz Siemoniak. - Ta zła władza sobie nie radzi z pandemią i źle rządzi.

Podobnego zdania jest senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

- Premier nas zapewniał, że ten nowy rok nie przyniesie żadnych podwyżek - mówi senator. - Tymczasem podwyżki cen gazu i prądu są horrendalne. O podwyżkach o 300 i 400 procent informują nas mieszkańcy. Tych informacji jest bardzo wiele, a podwyżki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Senator Kołacz-Leszczyńska przytoczyła przykłady podwyżek gazu, jakie mają dotknąć samorządy z naszego regionu. Mowa o: WOK-u - 300 procent podwyżki za gaz, Aqua Zdój - ponad 600 procent, Koalicja Obywatelska złożyła projekt ustawy który miałby wspomóc przede wszystkim takich odbiorców, którzy rozliczają się za pośrednictwem innych instytucji.

- Tak zwany "Polski Ład' to totalny chaos - kontynuuje senator Kołacz-Leszczyńska. - Od stycznia niższe płace dla nauczycieli, niższe emerytury - to nas czeka - to nie jest "Polski Ład" tylko Polski Nieład i chaos - dodaje posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. - To nie pomyliły się księgowe w całej Polsce, tylko rządzący sie pomylili.

Twoja reakcja na artykuł?

2
4%
Cieszy
24
42%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
13
23%
Złości
17
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group