Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2834
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WWS chce głowy Stefanosa Ewangielu

Poniedziałek, 21 lutego 2011, 14:10
Aktualizacja: 21:13
Autor: Sven
Wałbrzych: WWS chce głowy Stefanosa Ewangielu
Politycy WWS–u domagają się odwołania Stefanosa Ewangielu z funkcji przewodniczącego WZWiK
Fot. Sławomir Pawlik
Radni Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chcą doprowadzić do odwołania Stefanosa Ewangielu ze stanowiska w WZWiK.

Według wnioskodawców nadzwyczajna sesja Rady Miasta miałaby się odbyć w najbliższy piątek, 25 lutego o godzinie 12:00. Jednak Przewodnicząca Rady ma na jej zwołanie 7 dni od daty wpłynięcia wniosku, w tym przypadku do poniedziałku 28 lutego, a na ten dzień zaplanowana jest już sesja zwyczajna. Być może jednego dnia odbędą się obie sesje, ponieważ radni WWS chcą nadać sprawie odpowiedni wymiar i nie godzą się, aby wniosek o odwołanie Stefanosa Ewangielu był tylko jednym z wielu na zwyczajnym posiedzeniu rady.

W porządku obrad, załączonym do wniosku, jest tylko jeden istotny punkt: „Podjęcie uchwały o odwołaniu Stefanosa Ewangielu, dodatkowego przedstawiciela Miasta Wałbrzycha do Zgromadzenia Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.”

W uzasadnieniu czytamy: „W związku z postawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy zarzutami z artykułu 250 Kodeksu Karnego o bezprawne wywieranie wpływu na sposób głosowania w ubiegłorocznych wyborach samorządowych przez radnego Rady Miejskiej Stefanosa Ewangielu uzasadnionym jest jego odwołanie z funkcji dodatkowego przedstawiciela Miasta Wałbrzycha w Zgromadzeniu WZWiK. Nie wyobrażamy sobie, aby osoba, która weszła w konflikt z prawem, nadal reprezentowała Gminę Wałbrzych w WZWiK oraz pełniła funkcję jej przewodniczącego.”

Co taki wniosek oznacza dla Stefanosa Ewangielu? Odwołanie go z funkcji dodatkowego członka Zgromadzenia WZWiK oznacza automatyczną utratę stanowiska Przewodniczącego WZWiK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group