Czytających: 9153

Pelplin: Wygrana w okrojonym składzie

Niedziela, 6 lutego 2022, 9:51
Aktualizacja: 10:04
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pokonali na wyjeździe Deckę Pelplin 75–67, mimo że wciąż grają bez Kamila Zywerta i Jana Malesy.

Początek pierwszej kwarty był bardzo wyrównany, ale w 4. minucie po trójkach Kaszowskiego i Konopatzkiego gospodarze prowadzili 14-8. Do końca kwarty trwała już walka kosz za kosz i po 10 minutach było 24-21. Pierwsze akcje drugiej ćwiartki to dobra gra miejscowych i ich prowadzenie 31-21. Wałbrzyszanie jednak dość szybko się pozbierali i w 16. minucie po trójce Kruszczyńskiego mieliśmy remis po 35. Końcówka kwarty była bardzo zacięta i do przerwy było 43-45.

W trzeciej kwarcie Górnik włączył dodatkowy bieg i powoli zaczął odjeżdżać rywalom. W 28. minucie kiedy za trzy trafił Durski zrobiło się 48-56, ale gospodarze nie pozwolili biało-niebieskim odskoczyć na zbyt dużą różnicę punktową i w efekcie po 30 minutach było 53-58. Świetny początek ostatniej kwarty dla Decki i doprowadzenie do remisu po 58 już w 32. minucie. Od stanu 60-58 dla miejscowych Górnik odpowiedział wspaniałą serią 0-15 i zrobiło się w 38. minucie 60-73 i było po meczu. Ostatecznie nasi wygrali 67-75.

Decka Pelplin - Górnik Wałbrzych 67-75 (24-21, 19-24, 10-13, 14-17)

Górnik: Pabian 20 (11 zbiórek), Durski 16 (6 zbiórek), Niedźwiedzki 13 (6 zbiórek), Jakóbczyk 12 (6 zbiórek), Kruszczyński 12, Ratajczak 2, Cechniak 0 (8 zbiórek), Jeziorowski 0, Dymała 0.