Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5594
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyłudził pożyczkę

Środa, 17 lutego 2021, 7:39
Autor: red
Wałbrzych: Wyłudził pożyczkę
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 21–letniego mieszkańca Wałbrzycha, który podając nieprawdziwe informacje dotyczące zatrudnienia wyłudził pożyczkę od jednej z instytucji finansowych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc czynności operacyjne dotyczące wyłudzeń różnego rodzaju pożyczek i kredytów na terenie naszego miasta, zatrzymali 21-letniego wałbrzyszanina. Jak ustali śledczy, mężczyzna w październiku zeszłego roku w jednej z działających na terenie Wałbrzycha instytucji finansowych złożył fałszywe zaświadczenie, w którym wskazał fikcyjne dane dotyczące zatrudnienia i w ten sposób docelowo otrzymał pożyczkę w kwocie 750 złotych.

W toku wykonanych dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że podejrzany w 2019 roku podpisał umowę ratalną z jednym z ogólnopolskich banków na zakup konsoli do gier o wartości 1400 złotych, a także po podpisaniu umowy pobrał dwa telefony komórkowe o wartości 3 tysięcy złotych od jednej z firm telekomunikacyjnych.

21-latek usłyszał już zarzuty oszustw, gdyż miał świadomość, że nie zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań, a jego celem było osiągnięcie korzyści majątkowej. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu sprawcy gotówkę oraz mienie o łącznej wartości 1700 złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. Mężczyźnie na popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
4
44%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group