Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5458
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyżywają się na samochodach

Sobota, 23 lipca 2022, 8:02
Autor: red
Wałbrzych: Wyżywają się na samochodach
Fot. KMP Wałbrzych
W ręce policjantów kryminalnych drugiego komisariatu trafił 35–letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna w czerwcu tego roku uszkodził zaparkowany na terenie jednej z posesji w dzielnicy Nowe Miasto samochód osobowy. W ręce funkcjonariuszy prewencji pierwszego komisariatu wpadł natomiast 34–letni wałbrzyszanin. On to natomiast w maju tego roku uszkodził dwie szyby w samochodzie osobowym zaparkowanym na terenie jednej z posesji na Szczawienku.

Wałbrzyscy funkcjonariusze drugiego komisariatu 13 czerwca tego roku w nocy otrzymali informację o uszkodzeniu zaparkowanego przy ul. Bogusławskiego w Wałbrzychu samochodu osobowego. Ostrym narzędziem zarysowane zostały wszystkie drzwi i błotniki, pokrywa silnika, bagażnik oraz przedni zderzak, a straty oszacowane zostały na kwotę blisko 7 tysięcy złotych. Z ustaleń mundurowych wynikało, że za sprawą przestępstwa może stać znajomy pokrzywdzonego, z którym ten od pewnego czasu był skonfliktowany. Ostatecznie 35-latek wpadł w ręce policjantów przy ul. Wajdy w Wałbrzychu. Już usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Podobną sprawę prowadzili policjanci pierwszego komisariatu, po tym jak otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 17 maja tego roku nieznany sprawca uszkodził przednią i tylną szybę w zaparkowanym przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu samochodzie osobowym, powodując przy tym straty w kwocie ponad 900 złotych. Przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie, że za dewastację mienia może odpowiadać 34-latek. W tle miał być zawód miłosny i zazdrość o byłą partnerkę. Podejrzany został ostatecznie zatrzymany w jednym z mieszkań przy ul. Porcelanowej w Wałbrzychu. Policjanci postawili mu zarzut zniszczenia mienia. Teraz także grozi mu pięcioletni pobyt za kratami więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
3
23%
Złości
7
54%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group