Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: X Motohałda za nami

Poniedziałek, 29 września 2014, 9:00
Aktualizacja: Środa, 1 października 2014, 9:15
Autor: opr.red.
Wałbrzych: X Motohałda za nami
Fot. red.
W miniony weekend w naszym mieście odbyła się XIV i XV runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w ENDURANCE CROSS COUNTRY.

ENDURANCE CROSS COUNTRY - Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej oraz Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej dla amatorów - w formule wielogodzinnych wyścigów wytrzymałościowych - odbyły się pierwszy raz w Polsce.

Do zawodów były dopuszczone wszystkie typy quadów, motocykle enduro z homologacją oraz cross i enduro bez homologacji, rejestracji i ubezpieczenia.

Formuła ENDURANCE to wydłużony czas ścigania się po wymagającym terenie - czasy wyścigów w poszczególnych kategoriach to: MOTOCYKLE - 4 godzinny wyścig każdego dnia (wg. regulaminu zawodów) w układzie 2 godziny jazdy, 2 godziny przerwy, 2 godziny jazdy. QUADY - 3 godzinny wyścig każdego dnia (wg. regulaminu zawodów) w układzie 1,5 godziny jazdy, 2 godziny przerwy, 1,5 godziny jazdy.

Teren na którym rozgrywane były zawody, to ok. 30 hektarowy obszar o zróżnicowanym podłożu i dużych różnicach wysokości. Sporą zaletą jest to, że praktycznie zawodnicy mieli tutaj każdy rodzaj podłoża, od piasku, po błoto, trawę i łupek skalny, szuter i kamienie. Towarzyszą również temu liczne naturalne i stworzone przez człowieka przeszkody.
Jedną z nich jest ukształtowana przez lata poprzemysłowa hałda „Wiesław” o wys. 300 m n.p.m.

***

W niedzielę odbyło się oficjalne zakończenie sezonu Cross Country oraz dekoracja zawodników za klasyfikację zawodów oraz za cały sezon 2014.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group