Wałbrzych: XIII Półmaraton Wałbrzyski

Niedziela, 26 sierpnia 2012, 14:58
Aktualizacja: Niedziela, 2 września 2012, 10:07
Zapraszamy na fotorelację z XIII Półmaratonu,który odbył się w Wałbrzychu.

W XIII Półmaratonie Wałbrzych wystartowało 558 zawodników, w tym 14 obcokrajowców: z Kenii, Ukrainy, Bałorusi, Słowacji, Czech i Belgii.

Na dystansie 21 km najlepszym okazał się Kenijczyk Joel Komen reprezentujący barwy UNIPES TEAM Wałbrzych, osiągając czas 1:07:32. Drugi był Ukrainiec Mykahajlo Iveruk z SK KOWEL, tracąc do zwycięzcy tylko 5 sekund (1:07:37), natomiast trzeci był Białorusin Ilya Slavenski (GOMEL) - 1:07:49. W pierwszej dziesiątce, oprócz dwóch Kenijczyków, dwóch Białorusinów i Ukraińca, znalazło się również pięciu Polaków, z których najlepszym okazał się Krzysztof Bartkiewicz (MARATONYPOLSKIE.PL TEAM), zajmując VI miejsce z czasem 1:14:42. Wśród wałbrzyszan najlepszy był Piotr Holly (RMD MONTRAIL WAŁBRZYCHPWSZDECATHLON KO), który zajął w czasie 1:15:07 VII miejsce. Najszybszą kobietą była Katarzyna Durak (LUKS Żórawina) z czasem 1:19:22, która uplasowała się na X pozycji, natomiast najlepszą wałbrzyszanką została reprezentująca AZS PWSZ AS Wałbrzych, Joanna Blitek, zajmując 277. pozycję w czasie 1:49:34.

Jednoczęsnie odbył się "Biegu po zdrowie" na dystansie 7 km. Wystartowało w nim 86 zawodników, w tym dwóch obcokrajowców - Brytyjczyk oraz Słowak. Jako pierwszy na mecie pojawił się Kamil Cechnicki (Głuszyca Górna) reprezentujący TEMMPO Wałbrzych, z czasem 0:28:41. Tuż za nim uplasował się Janusz Kaczuga z Dębów Wałbrzych - 0:28:51, a trzci był Tomasz Miłuch z Leszna - 0:29:23. Najlepszą wśród kobiet była Małgorzata Chojnacka z Mędłowa, zajmując XVI miejsce z czasem 0:34:35.

W całym XIII Półmaratonie Wałbrzych - biegach 21 km, 7 km, Nordic Walking, bieg dzieci - wystartowało 754 zawodników.