• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 14:15
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3554
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

XXIII Festiwal promocji zdrowia

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 3 grudnia 2015, 7:15
Aktualizacja: 13:14
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu odbył się finał XXIII Festiwalu "Promocja zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej – wybieram zdrowie", zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Wałbrzychu.

Ten cykliczny Festiwal jest jednym z elementów programu realizowanego w szkołach, którego celem jest wzrost poziomu wiedzy na temat zdrowego stylu życia i nabycie umiejętności podejmowania trafnych decyzji związanych ze zdrowiem. Projekt Festiwalu obejmuje etap edukacyjny, pracę nad spektaklem, etap eliminacyjny i finał. Eliminacje odbywają się w szkołach, które zgłosiły swój udział w Festiwalu. Jury wybiera najlepsze przedstawienia w dwóch kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe i gimnazja. Spektakle oceniane są pod kątem zgodności z tematem Festiwalu, trafności argumentacji i przekazu, oraz walorów artystycznych sztuki.

- To święto teatralne w pewnym stopniu daje możliwość zaprezentowania tego co najistotniejsze, czyli wiedzy związanej z profilaktyką zdrowotną, ale w nieco innej formie - w formie teatralnej. Coraz aktywniej, coraz częściej uczniowie występują z ciekawymi propozycjami teatralnymi, niosąc to przesłanie w postaci promocji zdrowia. Poprzez sztukę teatralną realizujemy wiele wątków, które pozwalają na osobiste rozwijanie się każdego uczestnika tego festiwalu - powiedział Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk

W tym roku do finału zakwalifikowało się 5 wałbrzyskich szkół podstawowych: PSP nr 17, PSP nr 28, PSP nr 26, PSP nr 5 i PSP nr 30 i 3 wałbrzyskie gimnazja: PG nr 9, PG nr 12 i PG nr 6. Spośród szkół podstawowych I miejsce zajęła PSP 28 za spektakl "Po nitce do kłębka", II miejsce PSP 26 ze spektaklem "Zdrowie nie z tej ziemi" a miejsce III PSP 30, wystawiająca spektakl "Wybieram zdrowie". Na miejscu IV znalazła się PSP 17 ze spektaklem "Opowieść o Malwince, która lubiła słodycze" i miejsce V PSP 5 wystawiająca spektakl "Komputerowa pułapka". W kategoria szkół gimnazjalnych zwyciężyło PG 6, które wystawiło spektakl "Misja specjalna", miejsce II zajęło PG 9 za spektakl "Białe, czarne?" a miejsce III PG 12 ze spektaklem "Sprawa wygląda następująco".

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group