Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 4893
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Z Czarnego Boru do Szmaragdowego Grodu

Środa, 13 kwietnia 2022, 7:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Z Czarnego Boru do Szmaragdowego Grodu
Fot. użyczone
Brawurowa gra młodych aktorów, pomysłowa scenografia i nietypowe rozwiązania sceniczne, a do tego barwne kostiumy i widownia wypełniona do ostatniego miejsca. Tak wyglądała premiera dziecięcego teatru „I Morele Bęc!” działającego przy czarnoborskim Centrum Kultury.

Zespół tworzą młodzi artyści w wieku od lat 4 do 14. Teatrem bawią się pod okiem Katarzyny Bernaś – instruktora teatralnego i dyrektor B+CK. Pomimo, trwającej od ponad dwóch lat, pandemii Covid 19, zdalnego nauczania, przerw w prowadzeniu zajęć i licznych kwarantann, w tym sezonie udało się grupie przygotować aż dwie premiery. W okresie świąt Bożego Narodzenia odbyła się premiera wielopokoleniowych Jasełek, a w ostatni piątek (8 kwietnia) zespół można było podziwiać w przedstawieniu pt. „W drodze do Szmaragdowego Grodu”.

Młodzi artyści zaprezentowali własną interpretację kultowego „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Widownię po brzegi wypełnili najwierniejsi fani teatrzyku, a scenę opanowali: mieszkańcy Krainy Mnczykinów, Dorotka, Strach na Wróble, Blaszany Drwal, Tchórzliwy Lew, Zła Wiedźma ze Wschodu i Oz- nie taki straszny jak go malują…

W role te brawurowo wcieli się: Wiktoria Bernadyn, Jan Cieplicki, Zofia Cieplicka, Nina Czyżowska, Alicja Koch, Antonina Kowalska, Julia Mazanek, Jagoda Melcarek, Julia Melcarek, Aleksandra Nowak, Kinga Nowak, Dawid Pączka, Maja Rogowska, Zuzanna Romanik oraz Małgorzata Wojtarowicz.

(adaptacja tekstu i reżyseria - Katarzyna Bernaś, scenografia - Anita Kałuzińska, teatr cieni, kostiumy - Dorota Burchardt, obsługa techniczna - Krzysztof Rowiński).

Pomysłowy scenariusz, dopracowane szczegóły, talent i energia sceniczna młodych aktorów sprawiły, że oklaskom nie było końca. Były też oczywiście słodkie prezenty, kwiaty i liczne gratulacje. Młodym aktorom i reżyserce gratulowali: Wójt Gminy Czarny Bór, Zastępca Wójta, Przewodnicząca Rady, Prezes UKN Melafir, przedstawiciele GZS-P, i czarnoborskiej rady sołeckiej, a także zachwyceni spektaklem Rodzice.

Katarzyna Bernaś – opiekun grupy- już dziś zapowiada, że „W Drodze do Szmaragdowego Grodu” oglądać będzie można nie tylko w czarnoborskim Centrum Kultury, ale również na różnych scenach regionu. „Morelki” już niebawem ruszają w festiwalową trasę, a na początek zapowiadają udział w Dziecięco Młodzieżowych Konfrontacjach Teatralnych „Teatrrrałki” - prestiżowym, polsko-czeskim festiwalu, który od lat odbywa się w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group