Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Z samochodu prosto za kraty

Poniedziałek, 10 stycznia 2022, 6:40
Aktualizacja: 9:52
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Z samochodu prosto za kraty
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony weekend wałbrzyscy policjanci oraz funkcjonariusze z Boguszowa–Gorc zatrzymali czterech kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli „za kółko” swoich samochodów pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

7 stycznia około godziny 16:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej w Strudze na ul. Głównej 42-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował samochodem osobowym pomimo wydanej w 2008 roku przez Starostę Powiatu Kamiennogórskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Dzień później – około godziny 19:30 – w ręce innych policjantów „drogówki” na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu wpadł 32-letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Mężczyzna poruszał się samochodem osobowym, a miał orzeczony już w 2021 roku przez Sąd Okręgowy w Kielcach dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jędrzejowie za popełnienie tego typu przestępstw i najbliższy roku i dwa miesiące spędzi w więzieniu. 32-latek dzisiaj zostanie przewieziony przez mundurowych do aresztu śledczego, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

W sobotę około godziny 20:30 patrol prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymał natomiast do kontroli drogowej 41-latka jadącego samochodem osobowym ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Młody mieszkaniec Kamiennej Góry prowadził pojazd pomimo wydanej przez Starostę Powiatu Kamiennogórskiego w 2018 roku decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę przed godziną 14:00 w Boguszowie-Gorcach na ul. Kolejowej miejscowi funkcjonariusze sprawdzili jeszcze, czy prawo jazdy posiada 27-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym miał orzeczony w zeszłym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Okazało się również, że znajdował się pod wpływem narkotyków.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
3
25%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group