Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4780
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zakupy w reklamówce

Niedziela, 28 marca 2021, 11:09
Autor: red
Wałbrzych: Zakupy w reklamówce
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dwóch dniach w ręce wałbrzyskich policjantów pierwszego komisariatu wpadło dwoje kolejnych złodziei. 40–letni mężczyzna odpowie za kradzieże sprzętu elektronicznego, a 18–letnia kobieta za okradanie od pewnego czasu swojego pracodawcy.

W ręce funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w środę wieczorem przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu wpadł 40-latek, który wcześniej został ujęty przez ochronę obiektu. Mężczyzna przełamał zabezpieczenia w sejferach i wykradł dwa smartwatche. W trakcie czynności z zatrzymanym wałbrzyszaninem policjanci udowodnili mu jednak kolejne dwa podobne czyny, których dokonał w tej samej placówce handlowej. Podejrzany wykradł w ten sposób telefon komórkowy oraz kolejnego smartwatcha. Straty oszacowane zostały przez pracowników łącznie na ponad tysiąc złotych. Jako że mężczyzna przełamał zabezpieczenia odpowie teraz przed sądem za kradzież z włamaniem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Dzień później około godziny 18:30 inni policjanci kryminalni tej jednostki udali się z wizytą na ul. Mickiewicza w Wałbrzychu. Tam zatrzymali 18-letnią mieszkankę naszego miasta. Wałbrzyszanka natomiast okradała swojego pracodawcę. Funkcjonariusze udowodnili młodej kobiecie, że będąc pracownicą jednego ze sklepów, przez cały marzec tego roku ściągała artykuły spożywcze z półek sklepowych i wkładała do własnej reklamówki, nie płacąc przy tym za zakupy. Straty oszacowane zostały w tym przypadku przez właścicielkę sklepu na blisko tysiąc złotych. Nastolatka przyznała się do popełnionych czynów i złożyła wyjaśnienia. Za kradzieże grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group