Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Grzmiąca: Zaległa odsiadka

Wtorek, 24 maja 2022, 7:24
Aktualizacja: 11:26
Autor: red
REGION, Grzmiąca: Zaległa odsiadka
Fot. KMP Wałbrzych
38–letni mieszkaniec Grzmiącej trafił wczoraj po południu w ręce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy. Mężczyzna w jednym z marketów dokonał kradzieży alkoholu, ale został ujęty przez pracowników ochrony obiektu. Policjanci na miejscu ustalili, że zatrzymany jest osobą poszukiwaną i najbliższe dwa lata ma spędzić za kratami więzienia.

Do kradzieży doszło 23 maja po godzinie 15:00 przy ul. Piastowskiej w Jedlinie-Zdroju. Złodziej zdjął z półki sklepowej dwie butelki alkoholu o wartości kilkudziesięciu złotych, ale kiedy próbował opuścić sklep, został ujęty przez ochronę.

Chwilę później po złodzieja przyjechali funkcjonariusze z Głuszycy. Mężczyzna, pomimo iż popełnił wykroczenie, za które został ukarany wysokim mandatem karnym, trafił także do policyjnej celi. Okazało się, że wcześniej został skazany przez sąd na karę dwóch lat pozbawienia wolności za wielokrotne kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo wydanych czasowych sądowych zakazów.

Mężczyzna dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Teraz ma dodatkowo orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także do zapłacenia świadczenie pieniężne w kwocie 20 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group