Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zamierzenia WOK–u na 2012 rok

Poniedziałek, 30 stycznia 2012, 13:02
Aktualizacja: Wtorek, 31 stycznia 2012, 7:36
Autor: Sven
Wałbrzych: Zamierzenia WOK–u na 2012 rok
Fot. Sven
Blisko trzydzieści tysięcy euro ma kosztować realizacja projektów, Których celem jest rozwijanie współpracy na polsko–czeskim pograniczu.

Kultura łączy Hradec Kralove i Wałbrzych – taki cel stawiają sobie partnerzy z obydwu miast: Adalbertinum i Wałbrzyski Ośrodek Kultury. W tym roku zaplanowane zostały:
- Polsko – Czeski Wehikuł Czasu, w ramach którego mieszkańcy pogranicza będą mieć okazje do spotkania się z „żywą historią”. Na przełomie czerwca i lipca hipodrom w Książu zamieni się w średniowieczną osadę, w której na pewno będzie można obejrzeć turniej rycerski i turnieje bojowe, łucznicze i kusznicze, pokazy konne. Do spróbowania będzie średniowieczne jadło, a rzemieślnicy zaprezentują swój kunszt wyrabiając przeróżne przedmioty na oczach widzów. Wszystko okrasi średniowieczna muzyka i tańce. Kulminacyjnym punktem programu będzie rekonstrukcja bitwy sprzed siedmiuset lat.

- W sierpniu odbędzie się tradycyjny Międzynarodowy Plener Malarski pod kierunkiem wałbrzyskiego artysty Stanisława Białowąsa.
- We wrześniu czeka nas gra miejska, której celem jest popularyzacja historii Wałbrzycha. Miejscem rozwiązywania zagadek będzie obszar Książańskiego Parku Krajobrazowego.
- W listopadzie odbędą się Szachy Pogranicza czyli polsko-czeskie zawody w tej trudnej i szlachetnej dyscyplinie sportu.

Również w Hradec Kralove odbędą się ciekawe imprezy: w maku festiwal jazzowy, w czerwcu festiwal folklorystyczny oraz imprezy integracyjne dla seniorów, a w grudniu tradycyjny już „mały adwent”.

Wałbrzyski Ośrodek Kultury stara się także o fundusze na inne przedsięwzięcia. Wnioski złożono w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na organizację Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy (160 000 zł.), Wałbrzyski Przegląd Filmów Niekonwencjonalnych WaPFiN, który w tym roku organizowany będzie wspólnie z Filharmonią Sudecką, która zaprezentuje koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara. W ramach festiwalu pokazane zostaną cztery filmy pod wspólną nazwą :Kino absurdu”: „Dwaj ludzie z szafą”, „Dzień świra”, „Pieniądze to nie wszystko” i „Poranek kojota” (68247 zł.).

Ważny wniosek dotyczy modernizacji sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego dla WOK-u, który mógłby obsługiwać imprezy w amfiteatrze, Starej Kopalni czy Dni Wałbrzych (521989 zł.)

O tym, czy wnioski przyniosą pożądany skutek dowiemy się już w marcu.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group