Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5877
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Zaoferował apartament

Wtorek, 4 czerwca 2024, 6:44
Aktualizacja: 12:25
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Zaoferował apartament
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu postawili dzisiaj zarzut oszustwa 20–letniemu mieszkańcowi naszego miasta. Mężczyzna zamieścił w popularnym serwisie sprzedażowym ogłoszenie dotyczące wynajmu apartamentu w Warszawie, którymi tak naprawdę nie dysponował.

Być może kwota 500 złotych, którą wyłudził w listopadzie zeszłego roku od 20-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, nie jest zbyt wysoka, ale to jeden z przykładów dla internautów, aby przy zakupach przez sieci i zawieraniu jakiejkolwiek umowy, zawsze dwa razy się zastanowili.

W podanym przypadku młody mieszkaniec naszego miasta na początku listopada zeszłego roku poprzez popularny portal sprzedażowy zaoferował do wynajęcia apartament w Warszawie, wiedząc, że nim nie dysponuje. 8 listopada zamawiający wpłacił zaliczkę i po tym niestety dla pokrzywdzonego kontakt z kontrahentem się zakończył. 20-latek stracił tylko gotówkę.

Przeprowadzone po zgłoszeniu działania operacyjne doprowadziły wałbrzyskich policjantów walczących na co dzień z przestępczością gospodarczą do pozytywnego zakończenia sprawy. Wczoraj 20-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu na Piaskowej Górze, a dzisiaj przed południem postawiony został mu zarzut.

Młodociany przestępca odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. W przypadku oszustwa może trafić za kraty więzienia na 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
50%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group