Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zapaśniczki walczą o punkty i medale

Wiadomości: Europa
Środa, 29 lutego 2012, 14:22
Aktualizacja: 14:23
Autor: PAW
Fot. red
Niemal w całej Europie odbywają się turnieje zapaśnicze rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych. Dobrze w kilku ostatnich imprezach wypadły nasze reprezentantki.

W Sofii odbył się Międzynarodowy Turniej Seniorów. Wśród kobiet w wadze 63 kg Monika Michalik (kiedyś Szczyt Boguszów) pokonała w 1/8 Francuzkę Marianę Kolic, by następnie ulec Szwedce Hannie Johannson i zająć ostatecznie 3. pozycję w turnieju.

W austriackim Wolfurcie odbył się natomiast Międzynarodowy Turniej kadetek, juniorek i seniorek – Flatz Open 2012.
W kategorii 40 kg zwyciężyła Aleksandra Górecka, a Magdalena Błaszczyszyn była druga. W wadze 46 kg na 5. miejscu zostały sklasyfikowane: Kornelia Masiukiewicz oraz Weronika Szewczyk. Natalia Pupek stanęła na najniższym stopniu podium w wadze 49 kg, a Dominika Kulwicka ukończyła zawody na 5. pozycji. W kategorii 52 kg, Kamila Wojtyna została sklasyfikowana na 3. miejscu. W wadze 56 kg Patrycja Siwek dotarła do finału i zajęła 2. lokatę. Wreszcie w kategorii 70 kg Paulina Kulig była szósta.Wśród seniorek podczas tych zawodów Julita Omilusik w kategorii 51 kg zajęła 5. miejsce, a Agnieszka Wieszczek-Kordus w wadze 72 kg była druga.

W szwedzkim Klippan walczyły seniorki i kadetki.
W kategorii 48 kg, Julita Omilusik przegrała w 1/8 z Węgierką Mercedesz Denes. Polka została sklasyfikowana na 11. miejscu. W wadze 51 kg Ilona Omilusik pokonała Natalię Ochal, by w 1/4 przegrać z Frederiką Pettersson ze Szwecji. Omilusik zajęła 7. pozycję, a Ochal była ósma. W kategorii 63 kg Laura Robocińska wygrała z Charlotte Skauen z Norwegii, a następnie przegrała z Johanną Mattson ze Szwecji. Robocińska ukończyła turniej na 9. miejscu. Marzena Horoszko po pokonaniu Aidy Delen ze Szwecji, w kolejnej walce musiała uznać wyższość Trinity Plessinger z USA. Polka zajęła 10. miejsce. W tej samej kategorii wagowej najlepiej wypadła Monika Michalik, która wygrała kolejno z: Teresą Mendez z Hiszpanii, Andrey Prieto z Francji, Erin Clodgo z USA. W finale Polka uległa Szwedce Johanson. W kategorii 72 kg Agnieszka Wieszczek-Kordus po wygranej z Węgierką Zsanettą Nemeth, uległa w następnej walce Szwedce Jenny Fransson i Polka zajęła 7. pozycję.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group