Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 4221
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zatrzymali sprawcę nielegalnej wycinki drzewa

Wtorek, 10 marca 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:19
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Zatrzymali sprawcę nielegalnej wycinki drzewa
Fot. użyczone
W miniony czwartek funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli sprawcę nielegalnej wycinki drzewa przy cmentarzu w rejonie ulicy Podgórskiej. O procederze poinformowali mundurowych oburzeni mieszkańcy dzielnicy Podgórze.

Około godziny 16.00 ulicą Podgórską szedł mężczyzna. Na ramionach niósł plecak po brzegi wypełniony pociętą i porąbaną na mniejsze kawałki brzozą. Podgórzanie dokładnie opisali strażnikom sprawcę wykroczenia. O pomyłce nie było mowy. Zawartość plecaka również nie pozostawiała wątpliwości.

60-latek był mieszkańcem ulicy Podgórskiej. W związku z popełnionym wykroczeniem z artykułu 144 § 2 Kodeksu Wykroczeń został ukarany przez strażników miejskich mandatem karnym.

Straż Miejska przypomina, że samowolnie na własnym terenie można dokonywać przycinki drzew owocowych. Jedynie brzozę, która ma mniej niż 10 lat, można wycinać bez zgody Biura Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, ale zawsze należy mieć zgodę (najlepiej pisemną) właściciela terenu.

W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi nielegalnej wycinki drzew w rejonie Podgórza, Gaju, Sobięcina tereny leśne położone w obrębie tych dzielnic zostaną objęte szczególnym nadzorem strażników.

źródło: strazmiejska.walbrzych.pl

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group