Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Zatrzymali sprawców napadu na taksówkarza

Piątek, 7 października 2016, 10:52
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Zatrzymali sprawców napadu na taksówkarza
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Dzierżoniowa, po szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na taksówkarza.

Do napadu doszło w niedzielę 2 października. Dwóch młodych mężczyzn zamówiło kurs taksówką z Dzierżoniowa do Wałbrzycha. Gdy przejeżdżali przez Walim jeden z mężczyzn przyłożył 57-letniemu kierowcy nóż do szyi, kazał zatrzymać się i zażądał wydania pieniędzy. Przerażony kierowca spełnił żądania napastników, którzy związali go i wrzucili do bagażnika. Jeden z mężczyzn usiadł za kierownicą taksówki. Gdy przejeżdżali przez las postanowili kierowcę przywiązać do drzewa. Nie wiedzieli, że w dziupli drzewa, które wybrali zagnieździły się szerszenie. Rozsierdzone owady zaatakowały mężczyzn. Sprawcy napadu uciekli do samochodu i odjechali, pozostawiając swoją ofiarę. 57-latkowi około godz. 7.00 rano udało się dotrzeć do najbliższych zabudowań, skąd wezwał pomoc. Sam, ze względu na pogryzienie przez szerszenie, trafił do szpitala.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy natychmiast zajęli się sprawą. Wspólnie z funkcjonariuszami z Dzierżoniowa prowadzili szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą sprawców napadu. Rysopisy napastników podane przez pokrzywdzonego oraz podjęte czynności operacyjne doprowadziły mundurowych do 20-letniego mieszkańca Pieszyc. Mężczyzna został zatrzymany. W jego domu ukrywał się również drugi ze sprawców- 19-letni mieszkaniec Wielbarka.

Obaj mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Na wniosek prowadzącego sprawę, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego obaj mężczyźni trafią za kraty na minimum 3 lata.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group