Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2874
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawodnicy Chełmca rywalizowali w Nekli i Siędlęcinie

Wiadomości: Kraj
Środa, 25 kwietnia 2012, 15:38
Aktualizacja: 15:47
Autor: PAW
Fot. użyczone
Zawodnicy WSM Cross Team rywalizowali w zawodach Cross Country w Siedlęcinie k/Jeleniej Góry i w motocrossie na torze w Nekli k/Wrześni, zdobywając pierwsze punkty i miejsca na podium w sezonie.

Za nami XXV Piknik Cross Country, w którym udział wzięło ponad 80 zawodników z całego Dolnego Śląska. Był to spektakl deszczu, błota, determinacji oraz walki z rywalami i pogodą.

Zawody te były sprawdzianem dla uczestników i sprzętu. Trasa z powodu ulewnych opadów była bardzo trudna, wymagająca i wyczerpująca. Błyskawicznie weryfikowała zimowe przygotowanie kondycyjne i umiejętności zawodników. A nasi zawodnicy po raz pierwszy wystąpili w strojach reprezentacyjnych WSM CHEŁMIEC Wałbrzych.

Młodzi zawodnicy WSM Cross Team, mimo niesprzyjających warunków, odnieśli swoje pierwsze sukcesy i zajęli odpowiednio:

Klasa MŁODZIK 85 ccm 10-13 lat:

3. miejsce – Szostak Krystian
4. miejsce – Iwanik Daniel
5. miejsce – Borkowski Kacper

Klasa JUNIOR 250 ccm 14-17 lat:

3. miejsce – Szlacheta Andrzej
6. miejsce – Babiarz Oskar

Klasa SENIOR E1:

15. miejsce – Boroń Radosław

Klasa SENIOR E2:

18. miejsce – Boroń Rafał

Natomiast dwóch juniorów z licencjami C wzięło udział w I i II rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej rozegranej na torze motocrossowym w Nekli. Mieli przed sobą bardzo trudne zadanie. Jeszcze nigdy w historii tych rozgrywek nie startował żaden zawodnik z Wałbrzycha. Ponadto nasi zawodnicy nie znali toru, a z powodu problemów technicznych, nie uczestniczyli w sobotnich treningach na nowym dla nich obiekcie. Bartek Szutowski i Paweł Bocheński, dla których był to debiut w zawodach tej rangi, zajęli odpowiednio 20. i 22. miejsce. Ważne jest to, że po raz pierwszy w tych rozgrywkach zaistniał Wałbrzych, a chłopcy, mimo drobnych niepowodzeń, pokazali, że walczyć należy do końca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group