Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5632
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świebodzice: Zdradziły go tatuaże

Czwartek, 27 czerwca 2024, 8:36
Aktualizacja: 10:38
Autor: red
Wałbrzych/Świebodzice: Zdradziły go tatuaże
Fot. KMP Wałbrzych
Niecodzienna interwencja miała miejsce wczoraj w Świebodzicach, gdzie funkcjonariusz wałbrzyskiej Policji, będący poza służbą, rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego przestępcę dzięki swojej czujności i wyjątkowej pamięci do szczegółów.

Jeden z wałbrzyskich funkcjonariuszy, na co dzień pracujący w wydziale kryminalnym komendy miejskiej, spędzał wolny czas w Świebodzicach. Spacerując po mieście, jego uwagę przykuł mężczyzna, którego charakterystyczne tatuaże od razu wydały mu się znajome. Policjant skojarzył je z wizerunkiem poszukiwanego sprawcy kradzieży rozbójniczej, która miała miejsce w 2023 roku.

Tatuaże, które zwróciły uwagę policjanta, były dokładnie opisane w policyjnych bazach danych i pojawiały się na zdjęciach z monitoringu. Funkcjonariusz, mimo że był poza służbą, nie zignorował swojego przeczucia i przystąpił do działania. Podjął interwencję zatrzymując mężczyznę i jednocześnie powiadomił dyżurnego Policji o zaistniałej sytuacji.

Kilka minut później na miejscu pojawił się patrol Policji, który przejął zatrzymanego. Mężczyzna został przewieziony na komisariat, gdzie po dokładnym sprawdzeniu jego tożsamości potwierdzono, że jest to poszukiwany 45-letni sprawca kradzieży rozbójniczej z 12 września 2023 roku.

Tamtego dnia, w jednym z wałbrzyskich marketów dochodzi do kradzieży kawy o wartości 230 złotych. Sprawca został zauważony przez pracownika ochrony, który podjął wobec niego interwencję. 45-latek nie miał jednak zamiaru poddać się i podjął fatalną dla swojej przyszłości decyzję, mianowicie zaczął szarpać się z ochroniarzem, następnie odepchnął go i zbiegł ze sklepu. Groźba użycia przemocy lub jej bezpośrednie użycie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia, jest w Polsce poważnym przestępstwem. Za czyn z art. 281 kodeksu karnego przewidziana jest kara pozbawienia wolności do 10 lat. Wałbrzyszanin odpowie teraz za taki czyn przed sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
4
29%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
2
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group