Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żenada w Ratuszu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 27 marca 2010, 18:14
Aktualizacja: Niedziela, 28 marca 2010, 10:41
Autor: Sven
Paweł Szpur i Longin Rosiak, czyli opozycja wobec prezydenta Kruczkowskiego
Fot. Krzysztof Żarkowski
Na sesji Rady Miasta jednym z ciekawszych punktów miał być punkt 6 porządku obrad pt. „Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie wystąpienia z wnioskiem o wyłączenie Gminy Wałbrzych z Powiatu Wałbrzyskiego i przywrócenie jej statusu miasta na prawach powiatu”. I był. Ale z innych powodów niż można było przypuszczać.

Projekt rzeczonej uchwały wywołał od razu dyskusję, co do jej poprawności formalnej. Według radnej Alicji Rosiak, powinien zawierać załącznik w postaci wniosku o przywrócenie statusu grodzkości, z czym zdecydowanie nie zgadzał się prezydent Piotr Kruczkowski. Po czym dodał, że radna Rosiak już od siedmiu lat zarzuca mu na przemian zbyt małe i zbyt duże zaangażowanie w tę sprawę. W tym miejscu pani Alicja oświadczyła, że i tak będzie głosować za przyjęciem uchwały, bo jest za wnioskiem, co Prezydent skwitował stwierdzeniem, że radna chce powiatu dla miasta, ale jednocześnie zachowuje się tak, jakby nie chciała.

Była też wątpliwość, co do potrzeby głosowania nad uchwałą, skoro już raz taka uchwała została podjęta. Alicja Rosiak uważała, że Prezydentowi chodzi o ustalenie, kto jak głosował. Na sali podniosła się wrzawa, ale refleksem i czujnością wykazała się prowadząca obrady Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, ogłaszając przerwę.

Po przerwie na salę nie zdążył równo z dzwonkiem prezydent Kruczkowski, co skrzętnie wykorzystał radny Paweł Szpur, określając sytuację jako bulwersującą. Uznał, że dokumenty napisano na kolanie i to też jest żenujące. Radny Michel Nykiel zapytał, kto spłaci czterdzieści milionów powiatowego długu? Usłyszał od Prezydenta, że nie miasto. Dyskusję chciał podsumować aktywny Paweł Szpur przypowieścią o wujku (Miasto), dzieciach (radni) i lodach (korzyści z grodzkości), ale został zabuczany i pointy nie poznaliśmy.

Takie oto przekomarzanki, kampanijne przepychanki, a nawet facecje, można obejrzeć i usłyszeć w Ratuszu. A rzeczywistość skrzeczy sobie dalej.

Bylibyśmy zapomnieli! Wynik głosowania brzmi: 25 : 0 na korzyść grodzkości.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~M. 27-03-2010 20:08
Krzysiu, zdjęcia rewelacja!:)
~mlody 28-03-2010 8:19
Co oni sobie jaja robią na tych sesjach.
~Józek 28-03-2010 10:12
Jakie miasto, tacy radni. Przekrój społeczeństwa. Jako demokratycznie wybrani przedstawiciele Wałbrzyszan reprezentują sposób bycia i poglądy mieszkańców Wałbrzycha
~dziennikarz 28-03-2010 12:50
jaki autor taki poziom tekstu. tekst żenujący :/ to pisał dziennikarz ?
~~do dziennikarza 28-03-2010 13:55
Napisz lepszy.I tyle.
~ruda do dziennikarza 28-03-2010 20:59
ojojoj a ty gdzie piszesz ...do gazetki szkolnej,zal dupe sciska,ze nie mozesz podskoczyc i tylko klawiaturka komputera ci zostaje...załosny jestes misiu
~50 cio latek 29-03-2010 0:15
Lonio i Szpurek - przedstawiciele nowoczesnej lewicy? ....populiści i karierowicze
~Pisowiec 29-03-2010 16:25
Longin Rosiak i Paweł Szpur - Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa, jedyna opozycja, która wypieprzy nieudacznika Kruczkowskiego z ratusza!!!! BRAWO !!!
~Oj czarodzieje 25-04-2010 21:25
Longin Rosiak i Paweł Szpur - Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa, jedyna opozycja, która wypieprzy nieudacznika Kruczkowskiego z ratusza!!!! BRAWO !!! - TAK WYPIEPRZĄ WSZYSTKICH, OBSTAWIĄ SWOICH NA STANOWISKACH, KTÓRE ZWOLNIĄ WYPIEPRZENI. A TAK NAPRAWDĘ OLEJĄ LUDZI I SPOŁECZEŃSTWO BO TACY SĄ. WIĘC OTWÓRZCIE OCZY I NIE PISZCIE TAKICH BZDUR. NIE WIDZICIE ŻE OŻYWILI SIĘ DOPIERO PRZED WYBORAMI SAMORZĄDOWYMI O CZYM TO ŚWIADCZY. LUDZIE CHCECIE ZAGŁADY MIASTA GŁOSUJCIE NA NICH, ALE BIERZCIE TEŻ ZA NICH ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!!!!!
~netopelek 6-05-2010 12:20
A może skrzyknąć się i stworzyć całkowicie oddolną inicjatywę, która wypromuje ludzi którzy : 1. będą gospodarzami dbającymi najpierw o miasto i potrzeby mieszkańców a dopiero potem o własne i rodzinne apanaże 2. doprowadzą do tego, że każdy kto będzie chciał pracować znajdzie pracę tu w wałbrzychu 3. zmienią zasady działania urzędu - urząd miasta to nic innego jak firma zarządzająca nieruchomościami, szefem jest prezydent miasta lub burmistrz, radę nadzorczą stanowią radni, właścicielami są wszyscy mieszkańcy. Zarówno rada nadzorcza jak i zarząd firmy odpowiada własnym kapitałem za porażki - straty jak i sukcesy - zyski firmy. Firma powinna przynosić zyski ewentualnie wychodzić na zero, ale spółki córki mają wyłącznie przynosić zyski a nie jak teraz same straty, a ich szefowie już dawno powinni pokryć straty z włąsnych kieszeni, a nie brać nagrody roczne za wypracowanie deficytu 4. mam pomysł na to żeby każdy kto chce mógł pracować tu w Wałbrzychu, a nie musiał jeźdźić do koreańczyków do lg lub zagranice kraju i nie trzeba na to gigantycznych pieniędzy 5. ponieważnie jestem zameldowany w Wałbrzychu a tylko mieszkam, nie mogę kandydować do Waszego samorządu, ale chciałbym zmienić to zapomniane i zniszczone miasto 6. może w końcu doczekamy czasów gdy w pracuj.pl 50% ofert pracy bedzie pochodzić właśnie z Wałbrzycha a nie dzisiaj 99,999% to wrocław, a pozostałe to legnica, jelenia góra, kłodzko i gdzieś z polski 7. mieszkańcy powinni pracować w swoim mieście, robić zakupy w miejscowych sklepach, przynosić dochód do kasy swojego miasta 8. Pan Zibrow (nie mam żadnych związków) wydaje się mieć sensowny program, tylko że kapitał i to olbrzymi i firmy z poza polski, więc podatki również uciekną, a pracę dostanie garstka wysoko kwalifilkowanych specjalistów też z poza wałbrzycha. A do tego lobby paliwowe nigdy sie nie zgodzi na to żeby uruchomić konkurencyjne technologie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group