Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3106
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca/Grzmiąca: Zgubił go kac...

Czwartek, 8 września 2022, 7:35
Autor: red
REGION, Głuszyca/Grzmiąca: Zgubił go kac...
Fot. KMP Wałbrzych
Najpierw ukradł sześciopak piwa, a kiedy natknął się na interweniującą pracownicę placówki handlowej, zaatakował ją odpychając, by ostatecznie uciec z łupem ze sklepu.

W poniedziałkowy poranek - chwilę po godzinie 6:00 - do jednej z placówek handlowych wszedł 40-letni mężczyzna. Wziął z półki sklepowej sześciopak piwa i próbował wyjść z marketu nie płacąc za zakupy. Zdarzenie zauważyła jedna z pracownic, która zareagowała na zachowanie złodzieja i próbowała uniemożliwić mu wyjście ze sklepu. Mężczyzna nie zamierzał jednak zrezygnować z kradzieży i odepchnął 54-latkę, a następnie uciekł z kilkoma puszkami piwa.

Poinformowani o zaistniałym zdarzeniu dzielnicowi Komisariatu Policji w Głuszycy, po zebraniu na miejscu niezbędnych informacji, wytypowali sprawcę kradzieży i rozpoczęli czynności mające na celu jego zatrzymanie. Już po kilkudziesięciu minutach 40-latek wpadł w ręce mundurowych w rejonie miejsca zamieszkania – w Grzmiącej - i został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Wcześniej zdążył już wypić trzy piwa. Podejrzany tłumaczył policjantom, że dokonał kradzieży, gdyż miał wielkiego kaca, a nie dysponował żadnymi pieniędzmi.

Nie będzie to jednak okolicznością łagodząca dla sądu. Sprawcy przestępstwa odpowie teraz za kradzież rozbójniczą. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
92%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group