Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5075
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Złamali przepisy

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 6:31
Aktualizacja: Wtorek, 13 sierpnia 2019, 7:46
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Złamali przepisy
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch kierujących z wydanymi decyzjami o cofnięciu uprawnień zostało zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha oraz Boguszowa–Gorc. Jeden z nich dodatkowo miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a drugi jechał samochodem w stanie nietrzeźwości.

24-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego trafił w ręce boguszowskich policjantów po godzinie 7:00 na ul. Jasnej w Boguszowie-Gorcach. Po godzinie 10:00 funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali natomiast do kontroli na ul. 11 listopada w Wałbrzychu 44-letniego mieszkańca naszego miasta. W obu przypadkach mężczyźni nie zastosowali się do decyzji o cofnięciu wobec nich uprawnień. Pierwszy dodatkowo znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie 0,60 promila tej substancji. Drugi miał natomiast wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakaz prowadzenia pojazdów.

W związku z tymi zdarzeniami policjanci przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group