Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4755
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zmieniała peruki i okradała sklep po sklepie

Wtorek, 23 stycznia 2018, 10:14
Aktualizacja: 11:17
Autor: red
Wałbrzych: Zmieniała peruki i okradała sklep po sklepie
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach zatrzymali 31–letnią wałbrzyszankę, która dokonała w miniony czwartek serii kradzieży w galerii handlowej znajdującej się przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Aby uniknąć rozpoznania, kobieta wchodziła do każdego ze sklepów w innej peruce.

Boguszowscy funkcjonariusze w miniony czwartek zauważyli na stacji benzynowej dwie szarpiące się kobiety. Okazało się, że jedna z nich dokonywała w tym momencie kradzieży wyrobów alkoholowych.

W trakcie legitymowania policjanci sprawdzili jej podręczny bagaż i ujawnili w nim mnóstwo nowych ciuchów z metkami. Były to rzeczy skradzione w tym samym dniu 18 stycznia tego roku z 10 sklepów wałbrzyskiej galerii handlowej. Dodatkowo, kobieta ubrała się w rzeczy pochodzące z przestępstwa, a także posiadała przy sobie kilka peruk. Jak tłumaczyła, wszystko po to, aby przy każdej kolejnej kradzieży w innym sklepie zmieniać swoją tożsamość.

W trakcie czynności procesowych policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dokonali przeszukania mieszkania 31-latki. Tam ujawnili kolejnych 140 skradzionych ciuchów oraz kosmetyków, które kobieta ukradła w ciągu ostatniego miesiąca. Zatrzymana wałbrzyszanka przyznała się do popełnionych czynów i złożyła wyjaśnienia. Za liczne kradzieże stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group