Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4423
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Znalazł sposób na zarobek

Czwartek, 23 listopada 2023, 8:31
Aktualizacja: 9:32
Autor: red
powiat wałbrzyski: Znalazł sposób na zarobek
Fot. KMP Wałbrzych
Cztery zarzuty postawili wczoraj policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 24–letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego. Młody mężczyzna wpadł na pomysł, że będzie sprzedawał przedmioty, których nie posiadał.

Działania procesowe i operacyjne podjęte przez mundurowych pozwoliły na ustalenie okoliczności całego procederu. 24-latek tylko na przełomie lipca i sierpnia tego roku wyłudził łącznie blisko 3,5 tysiąca złotych. Oferował on na sprzedaż poprzez internet karty graficzne. Trzech kupujących dało się nabrać, dokonało wpłat i czekało na przesyłki. Nigdy jednak paczek się nie doczekali. Popularny portal aukcyjny, który jako podmiot gospodarczy również jest pokrzywdzonym w sprawie, przed zgłoszeniem zawiadomienia Policji wypłacił swoim użytkownikom odszkodowania w ramach programu ochrony kupujących.

Czynności przeprowadzone w ostatnim czasie przez wałbrzyskich policjantów ostatecznie pozwoliły ustalić tożsamość przestępcy pochodzącego z powiatu wałbrzyskiego i wczoraj przed południem postawić mu zarzuty. 24-latek odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie innych osób oraz portal aukcyjny do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group