Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5669
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Znamy kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim

Sobota, 29 września 2018, 12:00
Aktualizacja: Niedziela, 30 września 2018, 7:56
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Znamy kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim
Fot. PAW
Wybory samorządowe zbliżają się szybkimi krokami. Prezentujemy kandydatów, którzy postanowili ubiegać się o najważniejsze stanowiska w swoich samorządach.

W Wałbrzychu o fotel prezydenta powalczy czworo kandydatów - obecny prezydent Roman Szełemej, Bogusława Czupryn, pracująca na co dzień w UM w Wałbrzychu, która w przeszłości startowała już w wyścigu o fotel prezydenta Wałbrzycha, Łukasz Mikołajczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Ireneusz Zyska popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

W Boguszowie-Gorcach o stanowisko burmistrza ubiegać się będzie również czworo kandydatów. Nie ma w tym gronie dotychczasowego burmistrza Waldemara Kujawy. Walka o zwycięstwo zapowiada się imponująco i wielce prawdopodobne jest to, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie druga tura wyborów, a zawalczą: obecny starosta wałbrzyski Jacek Cichura, obecna przewodnicząca rady miasta w Boguszowie-Gorcach Sylwia Dąbrowska, obecny radny powiatowy Marek Tarnacki oraz Sławomir Wójcik, który w poprzednich wyborach samorządowych doszedł do drugiej tury, w której musiał uznać wyższość Kujawy.

Gmina Czarny Bór to dwaj kandydaci. Dotychczasowy wójt Adam Górecki zmierzy się z obecnym członkiem zarządu powiatu wałbrzyskiego Stanisławem Janorem.

W gminie Głuszyca również dwóch kandydatów postanowiło stanąć w szranki. Są to dotychczasowy burmistrz Roman Głód oraz Dariusz Kołdon z Prawa i Sprawiedliwości.

Niezwykle interesująco zapowiada się walka w gminie Mieroszów. Tutaj aż pięć osób zamierza ubiegać się o stanowisko burmistrza. Są to: dotychczasowy burmistrz Marcin Raczyński, obecny radny powiatowy Andrzej Lipiński, radni gminni Mariusz Liczbiński i Justyna Pichowicz oraz Wiesław Zalas. W tym wypadku również należy się spodziewać rozbicia głosów i drugiej tury.

W gminie Stare Bogaczowice długo nie mówiło się o ewentualnych kandydatach, a tymczasem okazuje się, że chrapkę na fotel burmistrza na 5-letnią kadencję ma aż czworo kandydatów. To obecny wójt Mirosław Lech, a także Daniel Owsianka, Marek Pabisz oraz Paweł Skibiński. Czy tu również potrzebna będzie druga tura? Czas pokaże.

W Walimiu rywalem obecnego wójta Adama Hausmana będzie Janusz Szymański z Komitetu Wyborczego Wyborców "LEPSZE JUTRO W GMINIE WALIM".

Czas na Jedlinę-Zdrój. Tu do walki o wygraną staną obecny burmistrz Leszek Orpel, Michał Marczak, który już w poprzednich wyborach samorządowych starał się o to stanowisko oraz Lidia Podbielska z Prawa i Sprawiedliwości.

Na koniec uzdrowiskowa gmina Szczawno-Zdrój, gdzie aż 5 kandydatów ostrzy sobie zęby na zwycięstwo. Są to: obecny burmistrz Marek Fedoruk, Arkadiusz Czocher, zarządzający Stowarzyszeniem "Kocham Szczawno-Zdrój", Marek Ćmikiewicz, Jarosław Stachowiak oraz Aleksandra Tobis. Zapowiada się emocjonująca walka.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
15
68%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group