Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3330
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Znęcał się nad trzylatkiem

Środa, 3 sierpnia 2022, 11:29
Aktualizacja: 11:31
Autor: red
Wałbrzych: Znęcał się nad trzylatkiem
Fot. KMP Wałbrzych
Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 21–letniego mieszkańca Wałbrzycha. Policjanci prowadzący postępowanie ustalili, że mężczyzna co najmniej od maja tego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad trzyletnim dzieckiem swojej partnerki.

W miniony piątek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych otrzymał informację od pracowników pomocy społecznej o tym, że w jednej z wałbrzyskich rodzin mieszkających na Sobięcinie najprawdopodobniej od pewnego czasu dochodzi do znęcania się nad dzieckiem. Około godziny siódmej rano policjanci zapukali do drzwi mieszkania przy ul. Kolejarskiej i od razu zauważyli, że trzylatek ma ślady fizycznego znęcania się nad nim. Obrażenia widoczne były na twarzy, a jak się później okazało, także na całym ciele. Policjanci udali się więc z dzieckiem do szpitala, aby ustalić, czy obrażenia nie zagrażają jego życiu. Na miejscu zatrzymali natomiast 21-letniego sprawcę przestępstwa.

Ostatecznie zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził psychiczne i fizyczne znęcanie się 21-latka nad trzyletnim pasierbem od maja tego roku. Wstępnie ustalono, że małoletni doznał średniego uszczerbku na zdrowiu. Wałbrzyszanin usłyszał już zarzuty.

W minioną niedzielę sąd na wniosek policjantów i prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 7,5 roku pozbawiania wolności, gdyż działał w warunkach recydywy. Trzylatek do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do wałbrzyskiego domu małego dziecka, gdzie zapewniona została mu specjalistyczna pomoc.

Twoja reakcja na artykuł?

1
3%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
12
39%
Złości
18
58%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group