Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4147
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żydowski nowy rok w rytmach muzyki zespołu klezmerskiego

Piątek, 30 września 2016, 7:10
Autor: red
Wałbrzych: Żydowski nowy rok w rytmach muzyki zespołu klezmerskiego
Fot. organizatorzy
Towarzystwo Społeczno–Kulturalne Żydów Oddział w Wałbrzychu wraz z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zapraszają na koncert zespołu klezmerskiego Klezmerado.

Koncert odbędzie się w sobotę 1 października o godzinie 16:00 w Klubie Montownia w Starej Kopalni i będzie częścią obchodów Żydowskiego Nowego Roku Rosh-ha-Szana, organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów Oddział w Wałbrzychu.

Zespół Klezmerado działa od 2009 roku grając koncerty na małych oraz dużych scenach Dolnego Śląska. Uświetnia imprezy kulturalne, kultywując tym samym tradycyjną muzykę żydowską powstałą na ziemiach polskich w XIX i XX wieku.

Skład zespołu to: Bartosz Warkoczyński - klarnet, Włodzimierz Brzeziński - skrzypce, Paweł Stuczyński - fortepian, dodatkowo można usłyszeć zespół w poszerzonym składzie o wokal, perkusję i gitarę basową lub kontrabas. Trio klezmerskie "Klezmerado" ma na swoim koncie koncerty w takich miejscach jak: Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu, Synagoga Rutika w Dzierżoniowie, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr lalek w Wałbrzychu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie Zdr., Teatr Zdrojowy w Kudowie, Dworek Chopina w Dusznikach Zdr., Fundacja "Łyżka Mleka" w Kaliszu, Kluby TSKŻ w Wałbrzychu, Legnicy i Dzierżoniowie, Strzegomskie Centrum Kultury oraz wiele innych miejsc na Dolnym Śląsku.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group