Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 5558
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żyją z kradzieży

Niedziela, 13 czerwca 2021, 6:36
Autor: red
Wałbrzych: Żyją z kradzieży
Fot. KMP Wałbrzych
Trzech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 23 lat oraz 18–latka, którzy zostali w tym tygodniu uchwyceni przez czujnych pracowników ochrony jednego z obiektów handlowych na kradzieżach, zostało ostatecznie zatrzymanych przez policjantów drugiego komisariatu.

8 czerwca przed godziną 10:00 funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony placówki handlowej przy ul. 1 Maja dwóch mężczyzn w wieku 17 i 23 lat, którzy nie płacąc za zakupy próbowali wynieść z jednego ze sklepów różnego rodzaju ubrania o wartości ponad 5,5 tysiąca złotych. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali obu podejrzanych i ustalili, że 17-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w Schronisku Dla Nieletnich w Głogowie za popełnienie wcześniej różnego rodzaju czynów karalnych. Dodatkowo funkcjonariusze kryminalni tej jednostki udowodnili młodocianemu przestępcy, że w okresie od stycznia do czerwca tego roku na terenie Wałbrzycha dokonał siedmiu przestępstw kradzieży oraz dwóch kradzieży z włamaniami. Obaj podejrzani w trakcie czynności procesowych przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. 17-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Starszy wałbrzyszanin może spędzić za kratami więzienia 5 lat.

Dzień później w tej samej placówce handlowej pracownicy ochrony ujęli dwoje kolejnych sprawców na kradzieży – tym razem różnego rodzaju torebek o wartości blisko 1100 złotych. Wezwani na interwencję policjanci prewencji drugiego komisariatu ponownie udali się na ul. 1 Maja, gdzie zatrzymali wałbrzyszan – kobietę w wieku 18 lat oraz 22-latka. Podczas prowadzonych czynności mundurowi znaleźli przy nastolatce również narkotyki w postaci metamfetaminy. Prowadzący na swoim terenie sprawy kryminalne funkcjonariusze operacyjni pierwszego komisariatu udowodnili natomiast 22-latkowi dokonanie w ostatnich miesiącach ośmiu przestępstw związanych z kradzieżami sklepowymi. Oboje podejrzani również przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za kraty więzienia mogą trafić na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
3
21%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group