Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Żył z handlu tytoniem

Piątek, 27 listopada 2020, 7:35
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Żył z handlu tytoniem
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 47–letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który w swoim mieszkaniu posiadał 20 kg nielegalnego tytoniu bez polskich znaków akcyzy, którym od dłuższego czasu handlował.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 47-latka posiadającego nielegalny tytoń. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu mężczyzny w Boguszowie-Gorcach przy ul. Chopina. Mundurowi w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanego ujawnili oraz zabezpieczyli 20 kg krajanki tytoniowej bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu również wprowadzanie do obrotu od co najmniej pół roku pociętego tytoniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ponad 21 tys. zł.

Podejrzany 47-latek odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy oraz handel nimi za co grozi mu wysoka kara finansowa.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
2
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group