Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2791
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żył z kradzieży

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 11 lipca 2012, 6:06
Aktualizacja: 6:40
Autor: opr.red.
Fot. red.
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 20–latka, który ukradł skrzynkę pomiarowo–rozliczeniową UPC o wartości 2 tysiące złotych. Udowodniono mu również 2 kradzieże trakcji kolejowych na łączną kwotę 1,5 tysięcy złotych oraz 4 kradzieże studzienek kanalizacyjnych. Teraz grozi mu 5 lat więzienia. Podejrzany to mieszkaniec Wałbrzycha.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację o kradzieży skrzynki pomiarowo-rozliczeniowej UPC, trakcji kolejowych oraz studzienek kanalizacyjnych. Po zebraniu obszernych materiałów dowodowych policjanci ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Wczoraj doszło do jego zatrzymania. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży.

Przedstawił sposób działania i sprzedaży. Łączne straty wyniosły blisko 4 tysiące złotych. Zdołano mu udowodnić 7 kradzieży, których dopuścił się w ostatnim czasie. Trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia innych przestępstw. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:http://www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group