Czytających: 5216

Wałbrzych: 22 kolejka klasy A: Victoria II Świebodzice – Gwarek Wałbrzych 5:2 (3:1)

Poniedziałek, 4 maja 2009, 14:14
Aktualizacja: 14:19
Autor: stud
Victoria II Świebodzice – Gwarek Wałbrzych 5:2 (3:1)
Kolejna przegrana zielono–czarnych. Tym razem na własne życzenie. Spora część zawodników postanowiła pozostać na weekendzie majowym. Wskutek tego Wałbrzyszanie nawet nie mieli jedenastki. W polu musiał zagrać bramkarz, Arkadiusz Wtulich.

Młodszy z bramkarzy, Łukaszewicz zaskoczony wstawieniem go do bramki, nie sprostał zadaniu. Do przerwy trzy razy wyciągał piłkę z siatki. Nic jednak na taki przebieg gry nie wskazywało. Od początku spotkania to zespół Gwarka dyktował warunki i stwarzał groźne akcje ofensywne. Już w 3 minucie w doskonałej sytuacji "sam na sam" z bramkarzem znalazł się Abid, jednak sędzia przerwał akcję dyktując spalonego. W szeregach zielono-czarnych zawrzało, gdyż Abid posłał prostopadłą piłkę i widząc, że jego partner jest na pozycji spalonej - sam ruszył za piłką.

Drugi z piłkarzy Gwarka nie uczestniczył w akcji! Minutę później znów Abid. Tym razem wypracował akcję i powinien zaliczyć asystę: wbiegł w pole karne mijając bramkarza, a następnie podał do Włochowskiego. Niestety Irek "Seta"
Włochowski nie trafia w pustą bramkę z 12 metrów! W 8 minucie na 5 metrze podanie otrzymał starszy z braci Michnickich, Marcin. Próbował uderzyć bez przyjęcia, jednak źle trafił w piłkę, która przeszła obok bramki. Minutę później Helmi Abid z 20 metrów przerzucił bramkarza, który wyszedł na 11 metr. Piłka jednak przechodzi minimalnie nad poprzeczką.

W 12 minucie gospodarze przeprowadzają groźną akcję, jednak z okienka piłkę "wyjmuje" Łukaszewicz. W 13 minucie prowadzenie obejmuje zespół Victorii. Dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę minimalnie głową musnął zawodnik ze Świebodzic i zdobywa bramkę. W 18 minucie znów rezerwy Victorii przed szansą, lecz poprzeczka ratuje Wałbrzyszan przed utratą kolejnej bramki. Chwilę później Włochowski próbuje efektownie strzelić z przewrotki, jednak robi to zbyt słabo na dodatek trafiając w bramkarza.

W 24 minucie Gwarek traci kolejną bramkę. Grający w roli stopera Arek Kacprzak musiał zejść do boku, aby blokować rozgrywaną tam akcję. W środku pola karnego nie zdążył za przeciwnikiem Janik, sygnalizując spalonego. Łukaszewicz w sytuacji "sam na sam" musiał uznać wyższość piłkarza ze Świebodzic. W 31 minucie znakomita sytuacja dla Gwarka: zamieszanie w polu karnym, piłkę na 6 metrze przejmuje Włochowski, jednak jego strzał został
obroniony. Piłkę sprzed linii bramkowej wybijają na róg gracze Victorii. W 32 minucie Łukaszewicz broni strzał zamykającego akcję i niepilnowanego zawodnika gospodarzy. Minutę później zmieszanie w polu karnym Gwarka. Tylko bramkarz i stoper gości próbują obronić swą bramkę.

Kilka nieporadnych strzałów i podań na szczęście nie przynosi skutku i zielono-czarni nie tracą bramki.W 36 minucie z
linii bramkowej piłkę wybija Kacprzak, jednak minutę później piłka znajduje drogę do celu. 3:0 dla Victorii. Chwilę później znów Włochowski na 5 metrze, tym razem jego strzał pod poprzeczkę broni golkiper gospodarzy i przerzuca nad bramką. Do wrzuconej piłki z rzutu rożnego najwyżej skacze Włochowski, jednak jego strzał głową przechodzi nad poprzeczką. W 42 minucie Gwarek w końcu zdobywa honorową bramkę. Z 16 metra piłkę wycofał Abid do Bylickiego, ktróy mocnym uderzeniem po ziemi z ponad 20 metrów nie dał szans bramkarzowi Victorii.

W przerwie Łukaszewicza zmienia Sysiak, który dotarł spóźniony na stadion. W bramce staje wobec tego Wtulich. W 56 minucie gospodarze przeprowadzają kontrę, lecz zwycięsko z sytuacji sam na sam wychodzi Wtulich. W 62 minucie zawodnicy ze Świebodzic marnują kolejną sytuację: z 5 metra nie trafiają w bramkę! Minutę później piłka trafia do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.

Gwarek przegrywa 4:1. W 76 minucie znów groźna kontra gospodarzy. Strzał paruje na rzut rożny Wtulich. Chwilę później Wtulich znów górą: broni strzał z 5 metra! W 83 jednak po kolejnej kontrze Gwarek traci bramkę. Nie udała się pułapka off side'owa i gospodarze nie mieli problemów by w przewadze pokonać Wtulicha. W 89 minucie ładnym uderzeniem "w długi róg" popisał się Sysiak i pewnie pokonał bramkarza.

Bramki: 42' Bylicki, 89' Sysiak
Żółte kartki: Marcin Michnicki, Wtulich