Wałbrzych/Jawor: Górnik wciąż gromi

Środa, 8 kwietnia 2009, 12:23
Aktualizacja: 12:24
Autor: piasek
Bardzo dobrze wiosną radzą sobie piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych. W drugim meczu na własnym boisku podopieczni Roberta Bubnowicza zaaplikowali rywalom cztery gole, wygrywając wysoko z Górnikiem Złotoryja. Nieco gorzej zaprezentowali się na wyjeździe zawodnicy MKS–u Szczawno–Zdrój, którzy ulegli Kuźni Jawor.

W spotkaniu dwóch Górników zdecydowanie lepszy był ten z Wałbrzycha. Wprawdzie to przyjezdni, za sprawą Michała Michalskiego objęli prowadzenie, ale później na boisku rządzili i dzielili już tylko biało-niebiescy. W ciągu zaledwie 60 sekund gospodarze strzelili dwa gole i wyszli na prowadzenie. Po przerwie podopieczni Roberta Bubnowicza dołożyli jeszcze dwa trafienia i ostatecznie zwyciężyli 4:1.
Słabo w Jaworze, szczególnie w pierwszych 45 minutach, zaprezentowali się gracze ze Szczawna-Zdroju. Po pierwszej połowie przegrywali oni 2:0. Wprawdzie w 70 min przyjezdnym udało się strzelić honorowego gola, ale ostatnie słow należało do miejscowych. Ostatecznie Kuźnia zwyciężyła 3:1.
Górnik PWSZ Wałbrzych – Górnik Złotoryja 4:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Michalski (28), 1:1 Janik (31), 2:1 Morawski (32), 3:1 Wepa (77), 4:1 Moszyk (89)
Górnik PWSZ: Jaroszewski – D. Michalak, Majka, Przerywacz, Wojtarowicz, G. Michalak, Wepa, Morawski, Tobiasz (72 Rytko), Konarski (65 Moszyk), Janik.
Kuźnia Jawor – MKS Szczawno-Zdrój 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Danaj (1), 2:0 Felich (30), 2:1 Antas (70), 3:1 Danaj (89)
MKS: Ilski – Borek, Smoczyk, Kula, Antas, Pyda (46 Niemczyk), Drąg (85 Radoń), Truszczyński (70 Stanuszek), Horyk (46 Wojciechowski), Kubowicz, Bębeniec.