Wałbrzych/Warszawa: Kaczor zwycięski

Środa, 8 kwietnia 2009, 12:20
Aktualizacja: 12:22
Autor: piasek
Dwa medale z rozgrywanego po raz 26 turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma przywieźli dwaj rodowici wałbrzyszanie. Złoty krążek zdobył Rafał Kaczor, natomiast srebrny wywalczył Krzysztof Sadłoń.

W tegorocznej edycji turniej im. Feliksa Stamma rywalizowało blisko 100 bokserów z 13 krajów. Wśród nich znaleźli się między innymi tacy pięściarze jak Białorusin Wiktor Zujew, wicemistrz olimpijski z Aten czy Ormianin Hrachik Javakhyan, brązowy medalista z Pekinu. Dla nas najważniejsze były walki dwójki bokserów, pochodzących z Wałbrzycha. Znakomicie wypadł Rafał Kaczor, który wygrał wagę muszą do 51 kg. W walce o złoto wałbrzyszanin pokonał Hiszpana Francisco Torrijosa 12:7. Podczas tych samych zawodów wysoką formę zaprezentował Krzysztof Sadłoń, który w kategorii półciężkiej przegrał dopiero w finale 8:17 z reprezentantem Białorusi Siargiejem Karnieu.