Wałbrzych: Koniec sezonu dla siatkarzy

Środa, 8 kwietnia 2009, 12:25
Aktualizacja: 12:27
Autor: piasek
Victoria PWSZ Wałbrzych przegrała trzeci mecz finałowy play–off II ligi z Jokerem Piła i odpadła z dalszej batalii. Goście tym samym zakończyli rywalizację z wałbrzyszanami, wygrywając w poniedziałek ostatnią bitwę w hali OSiR–u.

Po dwóch wcześniejszych zwycięstwach w Pile przyjezdni potrzebowali tylko jednego triumfu, by zapewnić sobie awans do turnieju, w którym bezpośrednio powalczą o awans do I ligi.
Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy zwyciężyli w pierwszej partii do 18. Umiejętnie atakowali Krzysztof Zdrzałka oraz John Dekker i to głównie dzięki ich dobrej postawie podopieczni Janusza Ignaczaka szybko zbudowali przewagę (13:7, 19:12), którą utrzymali do końca seta.
W kolejnych trzech odsłonach tak dobrze już nie było. Goście zaczęli grać coraz lepiej w ataku, a gracze Victorii popełniali mnóstwo prostych błędów. Drugiego seta asem serwisowym zakończył Radosław Zbierski. W trzeciej partii długo trwała wyrównana walka. Ale od stanu 17:18 wydarzenia na parkiecie zdominowali wyraźnie pilanie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa do 18. W ostatnim, jak się później okazało secie tego meczu, gospodarze próbowali jeszcze poderwać się do walki. Po bloku Piotra Wierzbickiego było 21:21, ale w kolejnych akcjach punkty zdobywali już tylko siatkarze Jokera, którzy tę potyczkę wygrali 3:1, a całą rywalizację z Victorią PWSZ zakończyli wynikiem 3:0.
Victoria PWSZ Wałbrzych – Joker Piła 1:3 (25:18, 21:25, 18:25, 21:25)
Victoria PWSZ: Pizuński, Tomiałowicz, Ostapiuk, Zdrzałka, Jurczyński, Leński, Krypel, Król, Wierzbicki, Olszewski, Kisielewicz, Dekker